Çözüldü Windows 10 otomatik parlaklığı kapatma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OLİTA HAYDAR

Kilopat
Makaleler
3
Yer
DOĞU ROMA IMPARATORLUĞU
Arkadaşlar laptop otomatik olarak sürekli parlaklık ayarlıyor ve sabitleyemedim. Mesela Technopat' ı karanlık modda kullanırken ekran çok karanlık oluyor. Google anasayfası beyaz olduğu için ekran parlaklığı otomatik yükseliyor. Yardımcı olur musunuz?

Çözüm
Arkadaşlar düzelttim.
Driverleri güncel kabul ediyorum.

Başlata basıyoruz ve Intel yazıyoruz.
Intel grafikleri kontrol merkezine giriyoruz,
Sistem diyoruz,
Güç seçeneğine tıklıyoruz,

Ekran güç tasarrufu kapalı diyoruz . Tamamdır

Bunu yapmamdaki sebep ise PC' ye hükmetmemden dolayı. Otomatik modlar bana göre değil. Kıs dediğimde kısacak, arttır dediğimde arttıracak. PC' nin üzerindeki otoriteyi kaybetmeyin. Hükmedin.
Sağ alt kısım da işlem merkezi var dostum oradan parlaklık ayarlarını ayarlayabilirisın ya da çoğu yeni laptoplar da F8-F7 tuşlarında parlaklık sembolü var kısma açma orada FN tuşu ile açıp kapatabilirsin.

@agalarsöztnüre parlaklığı değiştirmeyi söylemiyor arkadaş, karanlık koyu olan görüntü gösterince ekran kararıyor, açık ve beyaz renkler de parlaklığı kendisi otomatik arttığını söylüyor. Kısaca otomatik parlaklık azalıp artmasın diyor geçiş yaparken karanlık ve açık renklerde.

Tamam dostum işlem merkezinde parlaklık ayarı var gece modu açık olabilir kontrol ettmesini söylemiştim.

Arkadaşlar düzelttim.

Sistem diyoruz,

Bunu yapmamdaki sebep ise PC' ye hükmetmemden dolayı. Otomatik modlar bana göre değil. Kıs dediğimde kısacak, arttır dediğimde arttıracak. PC' nin üzerindeki otoriteyi kaybetmeyin. Hükmedin.

Dosya Ekleri

• weqweqwe.PNG
    weqweqwe.PNG
    160,6 KB · Görüntüleme: 1.226
Çözüm
Arkadaşlar düzelttim.

Sistem diyoruz,

Ekran güç tasarrufu kapalı diyoruz. Tamamdır.

Bunu yapmamdaki sebep ise PC'ye hükmetmemden dolayı. Otomatik modlar bana göre değil. Kıs dediğimde kısacak, arttır dediğimde arttıracak. PC'nin üzerindeki otoriteyi kaybetmeyin. Hükmedin.

Senden Allah razı olsun yahu. Gerçekten başımın beladaydı. Müşteri hizmetlerini aradık tam 60 dakika şunu indir yeniden başlat falan falan uğraştık. Aslında bu kadar basitmiş. Gerçekten çok sağ ol çok mutlu ettin beni.

Arkadaşlar düzelttim.

Sistem diyoruz,

Ekran güç tasarrufu kapalı diyoruz. Tamamdır.

Bunu yapmamdaki sebep ise PC'ye hükmetmemden dolayı. Otomatik modlar bana göre değil. Kıs dediğimde kısacak, arttır dediğimde arttıracak. PC'nin üzerindeki otoriteyi kaybetmeyin. Hükmedin.

Sen bir tanesin kardeşim benim be.

Arkadaşlar düzelttim.

Sistem diyoruz,

Sen adamın hasısın hası windowsa hükmedicez tabi intelede nvidiaya da 😄

Geri
Yukarı