Windows 10 otomatik sürücü yüklemeyi kapatma

Aliidem

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Ben PC'yi Windows 7'den Win 10a yükselttim. Ancak otomatik yüklenen bazı driverlar hata veriyor. Örneğin ses driveri aygıt yöneticisinde ünlem vs yok ancak yanlış driver yüklenmiş. Ben manüel yükleme yapmak istiyorum fakat PC her kpanip açıldığında driveri otomatik yüklüyor ve kapatmayi bulamadım. İnternette araştırdım ama bir çözüm yolu çıkmadı, yardımcı olabilecek var mıdır? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverleri indir, interneti kapat. Ve kur.

Yanlış driveri silmeyi tamamlamak için PC'yi yeni de başlatmak gerekiyor ve her başlamadan sonra otomatik yüklüyor internet siz de denedim durmuyor

Onu zaten öyle ayarlamıştım ama çözüm olmadı

WinAero Tweaker diye bir program vardı o programla Windows Update'in sürücü indirmesini durdurabilirsiniz.

Deneyeceğim sonucu buraya yazarim

Doğru yaptığınızdan emin misiniz? Kapattığınız zaman Windows'un yüklediği sürücüler silinmez bu arada.

Evet ama işe yaramadı. Yine de teşekkür ederim

Hocam programın içinde kaybolursanız dert etmeyin yukarıda arama kısmına driver yazın direk çıkar.

Program gercekten çok işe yarar ve kullanışlı bir program fakat hem driver güncellemelerini hem de Windows Update ile alakalı bölümü işaretlesem bile olumlu sonuc alamadım. Yeniden başlatınca siyah ekran hatası verdi, görev yöneticisine girerek açtım. Benim PC'den kaynaklı olabilir tabii ki. Yardiminiz için teşekkürler. Sanırım Windows 7'ye geri yükleyip driverlari yedekleyip tekrar kurulum yapacağım

Evet ama işe yaramadı. Yine de teşekkür ederim

Program gercekten çok işe yarar ve kullanışlı bir program fakat hem driver güncellemelerini hem de Windows Update ile alakalı bölümü işaretlesem bile olumlu sonuc alamadım. Yeniden başlatınca siyah ekran hatası verdi, görev yöneticisine girerek açtım. Benim PC'den kaynaklı olabilir tabii ki. Yardiminiz için teşekkürler. Sanırım Windows 7'ye geri yükleyip driverlari yedekleyip tekrar kurulum yapacağım
Bende çalışmıştı sizde de çalışır diye düşündüm. Format atacaksanız, yeni bir ISO dosyası indirip o ISO ile format atın, belki mevcut ISO dosyanız corrupt olabilir. Ama driver güncellemelerini durdurmak siyah ekrana sebep olmaz, dediğiniz gibi muhtemelen Windows'unuzda birkaç arıza var. Neyse formattan sonra sonucu yazarsanız sevinirim, kolay gelsin.

Konuyu hortlatmak istemem ama aynı problemi ben de yaşıyorum. Gelişmiş sistem ayarı kısmından aygıt yükleme kısmını hayır olarak işaretledim ardından DDU ile sürücüyü temizledim PC normal açıldı sonra kendi kendine yine sürücüyü indirdi ama yine de ben kendim AMD Adrenalin ile sürücüyü manuel olarak yüklemeyi denedim yeniden başlattı ve yine ekran gitti. Bir şekilde güvenli modda açıp aynı işlemleri tekrarlıyorum ama her defasında Windows kendisi otomatik sürücüyü yüklemeye devam ediyor (kendisi yapınca da aynı sorunu alıyorum ekran yine gidiyor monitör uyku moduna geçiyor). Windows'un bu otomatik yükleme özelliğini kapatmanın başka yolu yok mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı