Çözüldü Windows 10 oyun dosyaları kaldırılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

meola147

Kilopat
Çöp kutusuna atarak sildiğim oyunlar var. Ardından program ekle/kaldır kısmına baktığımda çöp kutusuna atarak sildiğim oyunların silinmediğini gördüm. Ben ise kaldırmaya çalıştım ve karşıma şu uyarı çıktı:
Screenshot_1.jpg

Anlayacağınız Fallout New Vegas 12.9 GB değil aslında tamamen sildim çöp kutusu ile ama program ekle kaldırda bambaşka gözüküyor ve bu beni aşırı rahatsız ediyor. Sahip olmadığım uygulamalar program ekle kaldırda bulunuyor. Ben bu isimlerin gözükmemesini istiyorum. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgisayarım, Denetim Masası, programın üstüne git, sağ tık, kaldır.
Bu iş bu kadar.
Programları ve Oyunları çöp kutusuna atarak silmeyiniz. Ya kendi "unistall" dosyasını kullanarak ya da "denetim masasından" program ekle kaldır kullanarak siliniz. En iyi ise benim yaptığım gibi bir uninstaller programı kullanmanız. Bu programlar, kurulum yaptığınız program ya da oyunun tüm davranışlarını kayıt altında tutar ve kaldırmak istediğiniz en ufak bir kalıntı bırakmadan siler.

Uninstall dosyasını silmiş olabilirsiniz.
Maalesef sildim evet. :(

Denetim Masası'ndan kaldırmayı dene.
Aslında denetim masası sonra kaldır ekle girdim yani denetim masasından denemiş olmadım mı?

Uninstall dosyasını sildiniz mi?
Maalesef evet Usman aga. :(

Sağ tık geri dönüşüm kutusunu temizle.
Yaptım çoktan ama hala değişen bir şey olmadı.

C klasörü içinde adı Apps veya Programs isimli dosyaların içine bakın orada olabilir.
İki dosya da mevcut değil C klasörü içinde.

Programları ve Oyunları çöp kutusuna atarak silmeyiniz. Ya kendi "unistall" dosyasını kullanarak ya da "denetim masasından" program ekle kaldır kullanarak siliniz. En iyi ise benim yaptığım gibi bir uninstaller programı kullanmanız. Bu programlar, kurulum yaptığınız program ya da oyunun tüm davranışlarını kayıt altında tutar ve kaldırmak istediğiniz en ufak bir kalıntı bırakmadan siler.
Benim hatam üşengeçlik ettim çöp kutusuna attım.

Oyun ile alakalı herşeyi sil, "Bu program zaten kaldırılmış olabilir, listeden kaldırmak ister misiniz" diye sorar evet deyin. Ve bu arada Among Us korsan herhalde 😂
Sildim diye biliyorum ama bir bakayım belgelere save dosyasını da falan sileyim belki düzelir. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı