Windows 10 Oyun Oynarken Bildirim Paneli açılıyor

Vulture

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Windows 10 Pro kullanıyorum. Gittigidiyor üzerinden Key alarak aktifleştirmiştim. Oyun oynarken, oyun fark etmeksizin sık sık bildirim paneli açılıyor. Gerekli ayarları yapmama rağmen hiçbir şey değişmedi. Bazen hiç açılmıyor. Bazen açılıyor ve açıldığı zaman sık sık açılıyor. Çok can sıkıcı bir durum. Oyunların hepsi orijinal. Yani korsan, virüs gibi bir durum söz konusu olamaz. Google vb. için çok fazla kullanmıyorum bilgisayarı ancak dizi izlerken bu sorunun olduğunu hiç hatırlamıyorum. Görev yöneticisindeki açık olan bütün uygulamalar benim bilgim dâhilinde açık olanlar. Saçma ve farklı isme sahip olan, ne olduğu belli olmayan herhangi bir şey yok. Denetim masasında da bir fazlalık yok. Biri SSD biri HDD olmak üzere iki diske sahibim. İkisinde de bulunan bütün dosyalara hâkimim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar. Windows 10 Pro kullanıyorum. Gittigidiyor üzerinden Key alarak aktifleştirmiştim. Oyun oynarken, oyun fark etmeksizin sık sık bildirim paneli açılıyor. Gerekli ayarları yapmama rağmen hiçbir şey değişmedi. Bazen hiç açılmıyor. Bazen açılıyor ve açıldığı zaman sık sık açılıyor. Çok can sıkıcı bir durum. Oyunların hepsi orijinal. Yani korsan, virüs gibi bir durum söz konusu olamaz. Google vb. için çok fazla kullanmıyorum bilgisayarı ancak dizi izlerken bu sorunun olduğunu hiç hatırlamıyorum. Görev yöneticisindeki açık olan bütün uygulamalar benim bilgim dâhilinde açık olanlar. Saçma ve farklı isme sahip olan, ne olduğu belli olmayan herhangi bir şey yok. Denetim masasında da bir fazlalık yok. Biri SSD biri HDD olmak üzere iki diske sahibim. İkisinde de bulunan bütün dosyalara hâkimim. Yardımlarınızı bekliyorum.
Oyun modunu denedin mi oyun oynarken bildirimleri arka plana atıyor.

Sağ alttan bildirimlere tıkla sonra sağ üstten bildirimleri yönete tıkla. Ayarlara girince odaklanma yardımını aç.
Yalnızca öncelik, Yalnızca alarmlar şeklinde 2 farklı seçenek var hocam. Yalnızca öncelik yaptığımda nadiren oluyordu. Sorunu çözmek için alarmları seçtim daha fazla olmaya başladı. Şimdi tekrar öncelik olarak değiştirdim. Detaylı olarak inceleyince bildirim önceliği olan uygulamalar vardı. Hepsini kaldırdım. Sorunda hiçbir değişim olmuyor maalesef.

Yalnızca ... seçeneklerinin altında "Tam ekranda bir uygulama kullanıyorsam"ı seç. Üstten de yalnızca alarmları seç.Veya direkt "Otomatik kurallardan "Bu zamanlarda"ya tıklayın. açın ve "Odaklanma düzeyi"ni "sadece alarmlar" yapın.2 seçenek daha uygun.Tabii birde saat seç.

Hocam dediğinizi yaptım umarım çözülür.
1596534767665.png

Geri
Yukarı