Windows 10 Oyunlarda Düşük FPS

Murat Koçak

Hectopat
Yer
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Lenovo B5400 Laptop kullanıcısıyım, Laptop ilk alındığında Windows 8.1 yüklü idi, daha sonra Windows 10 çıktı vs. Fakat şimdi de Windows 10'u yüklediğim zaman tüm oyunlarda performansım daha düşük oluyor, 70-80 FPS değerini gördüğüm oyunlar 40-50 FPS değerine düşüyor, nereden baksanız 10 kere denedim döndüm, şu an Windows 8.1, artık Windows 10 ile güzel bir şekilde tanışmak istiyorum, sizce yeniden yükleyeyim mi, bir sorun olursa size bildireyim mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo B5400 laptop kullanıcısıyım, laptop ilk alındığında Windows 8.1 yüklü idi, daha sonra Windows 10 çıktı vs. fakat şimdi de Windows 10'u yüklediğim zaman tüm oyunlarda performansım daha düşük oluyor, 70-80 FPS değerini gördüğüm oyunlar 40-50 FPS değerine düşüyor, nereden baksanız 10 kere denedim döndüm, şu an Windows 8.1, artık Windows 10 ile güzel bir şekilde tanışmak istiyorum, sizce yeniden yükleyeyim mi, bir sorun olursa size bildireyim mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Hocam Windows 10 kendisi bayağı bir şey yüklüyor bunları unlost abimizin dediği gibi yapabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ayrıca Driver ayarlarınızdan performansa çekmeyi unutmayın.

Bellek az geliyordur büyük ihtimalle, laptopunuzun bellek miktarı 4 GB. Windows 10'un 8.1'e göre bellek kullanımı daha yüksek olduğu için performans sorunları yaşıyorsunuz.

Geri
Yukarı