Windows 10 parolasını kalıcı olarak kaldırma

watchdogs123p

Hectopat
Yer
İstanbul
Windows 10 her açılışta e-posta hesabıma ait parolamı soruyor. Google'a bu konuyla ilgili yazılar yazdım. Çıkan yazıları okuyup aynısını yaparak parolayı kaldırdım ama bu Windows 10 parola kaldırma işlemlerinin hiçbiri parolayı kalıcı şekilde kaldırmıyor. Bir zaman sonra yine parola istiyor ve aynı işlemleri yapmak gerekiyor. Bu parolayı kalıcı şekilde kaldırmak istiyorum. Bunun yolu var mı?

Kunget

Hectopat
Makaleler
1
PIN koyabilirsin istersen. Daha kolay oluyor. Bir süre sonra PIN koymazsan, PIN koyman için zorluyordu hatta seni.

Husey1ND

Centipat
Format atarken çevrimdışı hesap seçeneğini kullanırsanız böyle bir sorun olmaz. Kaldırabilirmisin bilmiyorum. Hiç microsoft hesabı kullanmadım.

HawLİ1çock

Centipat
Windows 10 her açılışta e-posta hesabıma ait parolamı soruyor. Google'a bu konuyla ilgili yazılar yazdım. Çıkan yazıları okuyup aynısını yaparak parolayı kaldırdım ama bu Windows 10 parola kaldırma işlemlerinin hiçbiri parolayı kalıcı şekilde kaldırmıyor. Bir zaman sonra yine parola istiyor ve aynı işlemleri yapmak gerekiyor. Bu parolayı kalıcı şekilde kaldırmak istiyorum. Bunun yolu var mı?
Win+r çalıştır üzerinden netplwiz yazarak denermisiniz.

yener999

Megapat
Yer
Kocaeli
Hocam ayarlardan kullanıcı hesaplarına gelip, yerel bir hesap ile oturum açmayı seçin.

Darktower

Gigapat
Makaleler
13
PIN oluşturup, sonra kaldırmayı deneyebilirsin. Kaldırınca gene sorarsa, tamamen Microsoft hesabını kaldırabilirsin. Bunun dışında bildiğim başka yöntem yok. Ama bence PIN ile giriş yaparak kullanın.

KS
watchdogs123p

watchdogs123p

Hectopat
Yer
İstanbul
Win+r çalıştır üzerinden netplwiz yazarak denermisiniz.
O şekilde denedim, bir süre sonra yine parola istiyor.
PIN koyabilirsin istersen. Daha kolay oluyor. Bir süre sonra PIN koymazsan, PIN koyman için zorluyordu hatta seni.
Nasıl zorluyor?
PIN oluşturup, sonra kaldırmayı deneyebilirsin. Kaldırınca gene sorarsa, tamamen Microsoft hesabını kaldırabilirsin. Bunun dışında bildiğim başka yöntem yok. Ama bence PIN ile giriş yaparak kullanın.
Microsoft hesabını kaldırınca hesap silinir mi?

Yukarı