Windows 10 "PC'nizin/Aygıtınızın onarılması gerekiyor" hatası

zafer_kayaa

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Makine Ressamı.
Arkadaşlar merhaba, son 2 gündür bilgisayar resimde görülen hatayı veriyor. 6. deneyişimde bilgisayar açılıyor. Bazen hiç açılmıyor. Bunun nedeni ne olabilir? Sistem özelliklerim şu şekilde. Windows SSD'ye kurulu.

• CPU: i7-3770 @3.4GHz​
  • Anakart: P8H61-M lx r2.0​
  • GPU: Sapphire RX 570 4 GB ITX GDDR5 256Bit.​
  • RAM: 8+8 GB DDR3 HyperX Fury white​
  • HDD: WD 500GB+1TB​
  • SSD: JamesDonkey 120GB.​
  • PSU: Cooler Master 500W​

ba0b80c37de9103-950x537.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
En son bu hatayı aldığımda yanlışlıkla msconfigden windowsun maximum ramini 200mb ayarlamıştım 2000 diye. 😀 Seninde benzer bir hata aldığını düşünüyorum format atmayı denedinmi?

Arkadaşlar merhaba, son 2 gündür bilgisayar resimde görülen hatayı veriyor. 6. deneyişimde bilgisayar açılıyor. Bazen hiç açılmıyor. Bunun nedeni ne olabilir? Sistem özelliklerim şu şekilde. Windows SSD'ye kurulu.

• CPU: i7-3770 @3.4GHz​
  • Anakart: P8H61-M lx r2.0​
  • GPU: Sapphire RX 570 4 GB ITX GDDR5 256Bit.​
  • RAM: 8+8 GB DDR3 HyperX Fury white​
  • HDD: WD 500GB+1TB​
  • SSD: JamesDonkey 120GB.​
  • PSU: Cooler Master 500W​

Eki Görüntüle 1024082
Gerekli sistem dosyları silinmiş veya yukarda yazdığı gibi kullanılan ram miktarı azaltıldığı zaman böyle olur.

İşletim sistemini sıfırdan kurarken diskinizi biçimlendirip, birimi silip akabinde yeni birim oluşturarak format atıyorsunuz değil mi? Eğer böyleyse size tavsiyem Başka bir SSD veya HDD ye Windows kurup denemeniz.

İşletim sistemini sıfırdan kurarken diskinizi biçimlendirip, birimi silip akabinde yeni birim oluşturarak format atıyorsunuz değil mi? Eğer böyleyse size tavsiyem Başka bir SSD veya HDD ye Windows kurup denemeniz.
Evet dediğiniz gibi format atıyorum. Sorun SSD kaynaklı olduğundan şüpheleniyorum. Garantiye yollayabilirim.

Evet dediğiniz gibi format atıyorum. Sorun SSD kaynaklı olduğundan şüpheleniyorum. Garantiye yollayabilirim.
Benim de aklıma o geldi sayın ustam. Maalesef kullandığınız SSD hakkında çok konu var sorun yaşayan.
O yüzden başka bir SSD veya HDD ye kurup denemenizi tavsiye etmiştim. Net olarak anlamak için. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı