Windows 10 Pencere Ayarları

chkjjzz

Hectopat
İyi forumlar arkadaşlar. Son 1 haftadır resimdeki sorunlar ile karşılaşıyorum. Eskiden üstüne geldiğimde yan yana görünen pencereler, şimdi üst üste görünüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

2018-03-24.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir kullanıcı hesabı oluşturun. Sorun olup olmadığını kontrol edin.
Ayriyeten kullandığınız Windows sürümünün güncellemesi olup olmadığını kontrol edin.
Screenshot_3.png
Başlat>Ayarlar>Kişiselleştirme Görev Çubuğu sekmesini resimdeki gibi yapın.
Screenshot_1.png
Başlat>Ayarlar>Sistem>Monitör sekmesinde Ölçekleme ayarının %100 olduğundan emin olun.
Screenshot_2.png

Aslında çok basit bir çözümü vardır bunun, eminim. Ama onca ayarın arasında gel de bul bunu şimdi :D

•Sistemini bu sorun olmadan önceki zamana geri yükle.
•Yeni bir kullanıcı hesabı oluştur.

Belki bir faydası olur.

Kaldırmadan önce yeni oluşturduğunuz kullanıcı hesabına Yönetici haklarını vermeyi unutmayın.
Denetim Masası\Kullanıcı Hesapları\Kullanıcı Hesapları\Hesapları Yönet\Hesap değiştir\Hesap türünü değiştirin

Screenshot_2.png

Denetim Masası\Kullanıcı Hesapları Kullanıcı hesaplarını kaldır.

Screenshot_1.png

Son düzenleme:
Kullanıcı hesabınızı şu şekilde silebilirsiniz:

Başlat menüsünden Ayarlar > Hesaplar > Aile & diğer kişiler seçeneğini seçin. Burada hesaplarınız görünür. Silmek istediğiniz hesabın üzerine 1 kere tıklayın ve kaldır seçeneğini seçin. Eğer ki silemiyorsanız büyük ihtimalle yönetici değilsinizdir. Yöneticiliği şu şekilde verebilirsiniz:

Yeni açtığınız hesabın oturumunu kapatın ve sileceğiniz hesaba giriş yapın. Ardından şu yolları takip edin: Başlat menüsünden Ayarlar > Hesaplar > Aile & diğer kişiler seçeneğine gelin. Buradan yeni açtığınız hesabın üzerine tıklayarak hesap türünü değiştire basın. Buradan hesabı Yönetici yapabilir veya Standart Kullanıcı yapabilirsiniz.

Öncelikle ilginiz için teşekkür edeirm. Lakin söylediklerinizin hepsini yapmama rağmen sorun düzelmedi. Daha fazlada üstüne düşmek istemiyorum. Yapacak birşey yok böyle kullanıcam. Konu kapanabilir.

Geri
Yukarı