Windows 10 Performance Edition vs Windows 10 Gaming Edition vs Windows 10 Superlite Compact

Katılım
12 Haziran 2016
Mesajlar
1.329
Makaleler
4
Çözümler
9
Size şöyle bir yöntemde söyleyebilirim. Windows'un orijinal sitesinden ISO'yu indirip Home Single Language kurun, sistem açıldıktan sonra gereksiz uygulamaları kaldırın ve servisleri de kapatın. Hem yüksek performans alacaksınız hem de güvenlik anlamında sorun çıkmayacak.
 

KimBuGamzeli

Hectopat
Katılım
11 Ekim 2018
Mesajlar
2.193
Makaleler
1
Çözümler
3
Yer
System32
Şimdi herkes yazmış orijinal Windows öneriyorum vs. diye evet bir yerde haklısınız ama modifiye edilmiş Windows kullanmak isteyen kullanıcı da haklı. Microsoft beyciğimiz Windows 10'un içini zırvalıklarla doldurduğu için kullanıcılar da haliyle modifiye Windows arayışına giriyor.

Ama şunu söylemem gerek. Çok fazla modifiye, modlu ne derseniz deyin bu tipte çok Windows kullandım. Evet orijinal Windows'a göre daha performanslılar ama güvenlik açısından çok sıkıntılı olanlar geziyor internette çoğunluk olarak. Backdoor bırakmadıkları ne malum sisteme? Bakkala girer çıkar gibi ele geçirirler bilgisayarınızı. Özellikle isminde "Gaming, gamer, performance, vs. vs. Olanlardan uzak durun. Hele hele Türkçe indirme sitelerinden kesinlikle bu Windows'ları edinmeyiniz. Canınız yanar başınız ağrır gerek yok.

Tavsiyem şu. Tnctr isimli bir Türkçe forum var. Oradakiler bu işin biraz daha erbabı denilebilir. Güvenli olarak sundukları temiz Windows'ları da var bazen güvensiz olanları da çıkıyor arada viruslu vs. burayı taramanızı tavsiye ederim.

Yabancı kaynak olarak teamos sitesi var. Çok uğraşıyorlar ve güzel çalışmalar ortaya koyuyorlar. Orada yöneticilerin paylaştığı sistemlerin çoğunu denedim sorun çıkmadı. Note10 Slim gibi örneğin. Bazı modifiyeleri de ücretli satıyorlar. Ama burada da çok sıkıntılı ve güvenlik açığı bulunan sistemler var. Dikkatli olmak gerek.

Eğer ben kesinlikle riske girmem diyorsanız NTLite isimlı yazılımı satın alacaksınız ve kendiniz Windows'u modlayacaksınız. En güveniliri budur. Diğer türlü internetten güvenli modifiye Windows bulmak her zaman risk taşır ve tecrübe gerektirir.

Bunun haricinde LTSB veya LTSC Windows'ları da kullanabilirsiniz. Key bulmakta zorlanırsınız belki ama içi en temiz ve hafif resmi Microsoft'un sunduğu sürümlerdir.

Tnctr'de elemanların çoğunun havasından geçilmiyor önermem orayı. Konu açıyorsun alay ediyorlar. Ayrıca orada bir tane eleman vardı editlenmiş sistem yapıp millete parayla satıyordu sonradan itiraf etti sistemlere virüs vs entegre ediyormuş.
 
KS
KS
Roma1972

Roma1972

Centipat
Katılım
19 Mart 2020
Mesajlar
116
Hepiniz SagOlun Home single kurdum amma kurulduktan sonra internette geziniken klavye ve mouse gitti. guc tusu ile kapatip actim ve kendisini otomatik onayima atti. 2 3 kez yeniden kudum amma gene ayni hatayi aldim. ne yapa biliyim? ( kusuya bakmayin bazi harvlee calismiyo)
 

Yeni konular

Yukarı