Windows 10 (Pro) başlat menüsü geç açılıyor

Quacking

Femtopat
Daha fazla  
Windows 10'da başlat menüsü geç açılıyor. Yani tıklıyorum 1 saniyelik bir gecikme oluyor. Bu beni rahatsız ediyor ve Windows 7 8 8.1 gibi sürümlere geçmek istemiyorum, laptop kullanıyorum. Özellikler şu şekilde:
GTX 1650.
RAM 8 GB.
64 Bit.
AMD Ryzen 7 3750H with Radeon Vega Mobile GFX (8 CPU's)
150 GB SSD.
340 GB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemel ihtimalle explorerdada aynısı oluyor superfetch veya SysMain hizmetini kapatın twslite ile ağırlık yapan gereksiz güncelleştirmeleri silin arka plan uygulamalarını devre dışı bırakıp sistemi yeniden başlatın çözülecektir.

Not: Modlu Windows kurduysanız normal kurun.

Merhaba. SSD'ye kurulu olan win 10 (pro) için 8 GB RAM kapasitesi yeterlidir, ilk açılma ve kullanım hızınızda herhangi bir düşmenin aslında olmaması gerekiyor. SATA arayüz bağlantılarındaki bağlantı geçişi (temas) sıkıntılarıyla gecikme (1 sn.) oluşmuş olabilir. HDD ve SSD'nin SATA kablolarını çıkarıp yeniden sıkıca yerlerine takın. Arka planda sistem açılırken gereksiz (kullanmadığınız) dosylar varsa onları sistemden silin. Düzenli disk bakımı (disk birleştirme, temizleme, tamir) yapılması açıldıktan sonraki kullanım hızlarında çoğu zaman iyileşmeler sağlayacaktır. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı