Windows 10 Pro lisansı nasıl 50TL olabiliyor?

Thehel

Decapat
Windows 10 keyleri çoğu yerde başlıkta belirttiğim fiyatlarda satılabiliyor. Örnek vermek gerekirse bu sitede Windows 10 Pro Lisans Key Satın Al | SaglamLisans 50TL'ye satılıyor. Üstelik yorumlara da bakılırsa kimse problem yaşamamış ve sorunsuz bir şekilde kullanıyor. Merak ettiğim konu ise;

Microsoft'un sitesinde 3900TL olan Windows 10 Pro, nasıl 50TL'ye satılabiliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bunlardan almıştım, sanırım anakarta bağlı oluyor çünkü birkaç kere format attım ve Microsoft hesabımı değiştirdim fakat hala lisansım duruyor. OEM olarak geçiyor sanırsam.

Windows 10 keyleri çoğu yerde başlıkta belirttiğim fiyatlarda satılabiliyor. Örnek vermek gerekirse bu sitede Windows 10 Pro Lisans Key Satın Al | SaglamLisans 50TL'ye satılıyor. Üstelik yorumlara da bakılırsa kimse problem yaşamamış ve sorunsuz bir şekilde kullanıyor. Merak ettiğim konu ise;

Bende bu siteden aldım Windows 10 Pro Key hiçbir sorun yaşamadım.

Bende bu siteden aldım Windows 10 Pro Key hiçbir sorun yaşamadım.
Bende bunlardan almıştım, sanırım anakarta bağlı oluyor çünkü birkaç kere format attım ve Microsoft hesabımı değiştirdim fakat hala lisansım duruyor. OEM olarak geçiyor sanırsam.
Arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim fakat burada sorun yaşayıp yaşamadığınızı merak etmiyorum :D

Yani normal fiyatı 3900TL olan bir key nasıl oluyor da her yerde 50 liraya satılabiliyor. Bunun mantığı nedir? Onu merak ediyorum.

Anakarta gömülü "OEM Key" olarak geçiyor, Microsoft'un bile bu anahtarlara orjinal veya sahte diyebileceğinden şüpheliyim. 😂
Ucuz etin yahnisi yenmez derler. 😇
Biraz araştırdım, iyi bir olay değil mi? Yani format atılsa dahi lisans gitmiyormuş, üstteki arkadaşın belirttiği gibi ama fiyatlar baya garip.

Anlamadım.

Çünkü tamamen orijinal değil birçoğu. Çalıntı olur, korsan olur onlar satılıyor çoğunlukla. Hepsi aynı değil tabii. CMD üzerinden 3 kod ile Windows'u etkinleştirmekle bir fark olduğunu sanmıyorum ucuz lisansların. Microsoft bunların orijinal lisans olmadığını söylemişti zaten. Akıl var, mantık var. Kim size 3900 TL olan "orijinal" lisansı 50 TL'ye satsın?

Çünkü tamamen orijinal değil birçoğu. Çalıntı olur, korsan olur onlar satılıyor çoğunlukla. Hepsi aynı değil tabii. CMD üzerinden 3 kod ile Windows'u etkinleştirmekle bir fark olduğunu sanmıyorum ucuz lisansların. Microsoft bunların orijinal lisans olmadığını söylemişti zaten. Akıl var, mantık var. Kim size 3900 TL olan "orijinal" lisansı 50 TL'ye satsın?
Yani, ben de öyle düşünüyorum fakat güvenlik açısından bir problem yarattığı söylenmiyor.

Hocam bu keylerden birini aldı arkadaşım ve Microsoft hesabından kodlar verildi bize telefonla etkinleştirme için, satıcıya gönderdik hallettik dedi ve oldu. Online aktif etme olmuyormuş ne alakaysa artık, bir sıkıntı yaratır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı