Windows 10 Pro OEM Key satın alma

tprktkts

Hectopat
İyi akşamlar dostlar. Windows 10 Pro deneme sürümüm bittiği için bir tane OEM Key satın almak istiyorum fakat aklıma sorular takıldı. Ürünü yazılımbudur sitesinden almayı düşünüyorum. Kendilerine güvenebilir miyim? Bir de kodu bilgisayarımı formatladıktan sonra tekrar kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar dostlar. Windows 10 Pro deneme sürümüm bittiği için bir tane OEM Key satın almak istiyorum fakat aklıma sorular takıldı. Ürünü yazılımbudur sitesinden almayı düşünüyorum. Kendilerine güvenebilir miyim? Bir de kodu bilgisayarımı formatladıktan sonra tekrar kullanabilir miyim?
Evet. Evet. Evet.

Paranız var ise Microsoft'un sitesinden alarak hem daha güvenli bir şekilde Windows'unuzu kullanırsınız hem de Windows 10'un geliştiricilerine para kazandırmış olursunuz:

Sanırsam internetteki 30-40 TL'lik keyler ile Microsoft para kazanmıyor.

Satıcının puanına ve yorumlarına bakarak alabilirsiniz. N11 den aldım ben hala kullanıyorum. Fakat bu keyler illegal yollarla ele geçiriliyor ve Microsoft fark ettiği zaman lisans iptal oluyor. Tabi fark ederse. Oem key 5 ₺ orjinal key 1000₺.

Satıcının puanına ve yorumlarına bakarak alabilirsiniz. N11'den aldım ben hala kullanıyorum. Fakat bu Key'ler illegal yollarla ele geçiriliyor ve Microsoft fark ettiği zaman lisans iptal oluyor. Tabi fark ederse. OEM Key 5 ₺ orijinal Key 1000₺.

Öyle olsaydı yasal olmazdı fakat OEM Key'ler yasal.

Ben 9.90'a almıştım 1 ay önce OEM Key idi sıkıntısız kullanıyorum şu an. Hatta format attım yeni ama arkadaşın dediği gibi buradaki OEM Retail hiçbir keyin yasal olduğunu düşünmüyorum.

Ben 9.90'a almıştım 1 ay önce OEM Key idi sıkıntısız kullanıyorum şu an. Hatta format attım yeni.
Windows tespit ettiği zaman iptal oluyor lisans ama hangi biriyle uğraşacak.
5 TL'lik keylerin yasal olduğunu da nereden çıkarttınız?

Microsoft para kazanamadığı sürece ucuza satılan keyler yasal değildir ve Microsoft sadece kendi sitesindeki 1000 TL lik keyler ile para kazanıyor.
Attığım link e tıklaması yeterli. Benim anlamadığım araştırmadan etmeden nasıl bu kadar kesin konuşuyor ?

Geri
Yukarı