Windows 10 Pro UEFI kurulum

ezgi.aydogdu

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. MSI bilgisayara Windows 10 kurarken MSI logosu çıkmasının UEFI kurulduğunun bir göstergesi olduğunu ve eski kuruluyordu. Windows logosu çıkacağı söylenmiş Technopat'ın kurulum videosunda. USB'ye UEFI olarak yazdırdım ve ilk ekranda bellek UEFI olarak çıktı ancak Windows logosu çıktı. Bir hata yapmış olabilir miyim yoksa sorun yok mu?

Hocam, hata olduğunu zannetmiyorum.

Bilgisayara reset atıp delete tuşuna basarak BIOS girin. BIOS Mode UEFI olup olmadığını kontrol edin eğer değilse ayarlardan onu UEFI yapın. Sorununuzu büyük ihtimal çözecek olan şey budur.

USB'yi seçerken UEFI olarak mı seçtiniz?
Evet USB bilgisayar ilk açıldığında uefi olarak gözüktü. Bios ekranında da uefi olmasını kontrol ettim.
Bilgisayara reset atıp delete tuşuna basarak BIOS girin. BIOS Mode UEFI olup olmadığını kontrol edin eğer değilse ayarlardan onu UEFI yapın.
Kontrol etmistim. Şu an kuruldu. Nerden kontrol edebilirim uefi olup olmadığını

Kontrol etmistim. Şu an kuruldu. Nerden kontrol edebilirim uefi olup olmadığını

Bilgisayara reset atıp delete tuşuna basarak BIOS'a girmeniz gerekiyor. Resimde yeşil dikdörtgen içerisine aldığım yerde UEFI beyaz olmalı. Değilse BIOS ayarlarından UEFI yapmalısınız bootu.

bios_manual_005.JPG

Bu dediğimi yaparsanız MSI logosu açılışa gelecektir. Tabi her şeyin doğru yüklendiğini varsayıyorum.

Geri
Yukarı