Windows 10 Pro'dan Home Sürüme Geçmek Mümkün

delibalta93

Kilopat
Daha fazla  
Bugün format atarken farkettim önceden olmuyordu sanırım bir kaç yerde okumuştum, zaten mantıklısı da bu PRO lisansı olan biri Home sürüme geçebilir benim lisansım anakarta gömülü olandan. Windows'un sitesinden indirdiğim ISO oluşturma uygulamasını açtıktan sonra başta ekrana gelen sürüm seçme ekranında "bu bilgisayara uyumlu olanı indir" gibi bir tik var, o tiki kaldırıp Türkçe, Windows 10, x64 seçimlerini yaptıktan sonra ben DVD'ye yazdıracağım için DVD seçeneklerini seçip yazdırdım. USB'de olur mu bilmiyorum, sonra format ekranında Windows sürümleri seçme ekranı çıktı Home'da vardı, önceden burayı atlıyordu benim PC biraz eski olduğu için ne zamandır Home SL yüklemek istiyordum, ama önceden hangi sürümün lisansı varsa onu yükleyebiliyorduk şansımı denemek için Home SL sürümünü seçtim ve formatın sonlarına doğru lisans isteyen bir ekran geliyor orada "lisansım yok" seçerek devam ettim formattan sonra Windows otomatik etkinleşti. Pro sürümden Home sürüme geçmek isteyenlere yardımcı olur umarım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı