Windows 10 Programları Açılmıyor

Alp Şen

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bir süredir Windows 10 programların açılmama sorunu ile karşı karşıyayım. Valorant, CS:GO, Spotify, bazı sistem uygulamları ve EXE uzantılı olan çoğu dosya tıkladığımda açılıp kapanıyor 1-2 haftadır. Düzeltirim sanmıştım fakat düzeltemedim. Wsreset, sistem yapılandırması, Reg Import EXE ve dosya gezginini (Explorer) yeniden başlatma gibi çözümler buldum. Her ne kadar bu çözümler bazen işimi görse de sorunu tam olarak hiçbir zaman çözmüyor maalesef. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bir süredir Windows 10 programların açılmama sorunu ile karşı karşıyayım. Valorant, CS:GO, Spotify, bazı sistem uygulamları ve EXE uzantılı olan çoğu dosya tıkladığımda açılıp kapanıyor 1-2 haftadır. Düzeltirim sanmıştım fakat düzeltemedim. Wsreset, sistem yapılandırması, Reg Import EXE ve dosya gezginini (Explorer) yeniden başlatma gibi çözümler buldum. Her ne kadar bu çözümler bazen işimi görse de sorunu tam olarak hiçbir zaman çözmüyor maalesef. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Windows içinden bir sorun olabilir.
CMD’yi açıp (yönetici modda) sfc /scannow yaz.
Bu arada Visual C++ kütüphaneleri tam mı, demetim masasında fotoğraf atın.

Windows içinden bir sorun olabilir.
CMD'yi açıp (yönetici modda) SFC /scannow yaz.
Bu arada Visual C++ kütüphaneleri tam mı, demetim masasında fotoğraf atın.

Daha önce de yapmıştım scannow ama bir daha yaptım ve sonuç:
Windows resource protection did not find any integrity violations.

C++ Kütüphanesi ektedir.

Dosya Ekleri

• masaüstü ss.jpg
    masaüstü ss.jpg
    112,1 KB · Görüntüleme: 60
Daha önce de yapmıştım scannow ama bir daha yaptım ve sonuç:
Windows resource protection did not find any integrity violations.

C++ Kütüphanesi ektedir.
Her şey makul gözüküyor🤔
Şimdi bunu dene CMD içine yine yönetici olarak.

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth​

Bilgisayara Kaspersky Free indirip taratır mısın?

Her şey makul gözüküyor🤔
Şimdi bunu dene CMD içine yine yönetici olarak.

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth​

Bilgisayara Kaspersky Free indirip taratır mısın?
The restorehealth option is not recognized in this context.
For more information, refer to the help.

The DISM log file can be found at C:\WINDOWS\Logs\DISM\dism.log

C:\WINDOWS\system32>DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Deployment Image Servicing and Management tool
Version: 10.0.19041.844

Image Version: 10.0.19042.868

[==========================100.0%==========================] The restore operation completed successfully.
The operation completed successfully.

Kaspersky indirdim hızlı , tam ve arkaplan taraması yaptırdım 0 sorun

Mart sonu itibariyle bende de aynı şey olmaya başladı. Chrome, discord ve steam gibi uygulamalarda sorun yokken spotify, bluestacks, zoom ve iobit programlarında falan açılmıyor. Tıklıyorum mesela spotifya pencere açılır gibi oluyor tam açılmadan otomatik kendini kapatıyor. Sorun tamamen kendi kendine oldu.

The restorehealth option is not recognized in this context.
For more information, refer to the help.

The DISM log file can be found at C:\WINDOWS\Logs\DISM\dism.log

C:\WINDOWS\system32>DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Deployment Image Servicing and Management tool
Version: 10.0.19041.844

Image Version: 10.0.19042.868

[==========================100.0%==========================] The restore operation completed successfully.
The operation completed successfully.

Kaspersky indirdim hızlı , tam ve arkaplan taraması yaptırdım 0 sorun
Çok özür dilerim cevap vermeyi unuttum, dikirlerimi toplayıp geliyorum.
Mart sonu itibariyle bende de aynı şey olmaya başladı. Chrome, Discord ve Steam gibi uygulamalarda sorun yokken Spotify, luestacks, Zoom ve IObit programlarında falan açılmıyor. Tıklıyorum mesela Spotify’a pencere açılır gibi oluyor tam açılmadan otomatik kendini kapatıyor. Sorun tamamen kendi kendine oldu.
Bana inan IObit programlarının çalışmaması bir lütuf.
@Murat5038 ’in dediği gibi bu durumda format atmadan yardım edemem, bir daha kullanma şunları.
İstersen formattan önce IObit programlarını kaldırdıktan sonra sfc /scannow ve ğstteki dısm komutunu deneyebilirsin.

Sorunun kaynağını buldum explorer.exe düzgün çalışmıyor bazen ondan kaynaklı böyle sorunlar oluşabiliyor. Genellikle durdurup tekrar çalıştırdığımda düzeliyordu bazen düzelmediği de oluyordu fakat sanırım windowsun en son güncellemesi ile tüm sorunlar ortadan kalkmış gibi gözüküyor format bir çare değil en baştan temiz kurulum çare çünkü laptopumdan kopyalamıştım windowsu onda oluyordu böyle problemler ve windowsu yeni aldığım pcye kurduğumda ilk başta olmamıştı sonra olmaya başladı sonra windowsu orjinal alıp tekrar format atınca yine ilk başlarda olmuyordu sonradan olmaya başladı fakat windowsun güncellemesi ile düzelmiş gibi gözüküyor

Yeni konular

Geri
Yukarı