Windows 10 RAM Kullanımı Sorunu

Evansel

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Bugün pc'de arkadaşla iyice bir araştırdık fakat işlemlerde gözüken ramleri ne kadar toplarsak toplayalım kullanılan belleğe yetişmiyor. 1.5 GB işletim sistemini eklesek bile az kalıyor. Pc'de Ram'i bu kadar etkileyebilicek ne vardır ? Yardım ederseniz çok sevinirim. Format atmakta istemiyorum pc'ye. Şimdiden teşekkürler.

Sistemim:
Gigabyte Z97x-Gaming 3
İ5 4590 3.30GHz
Asus GTX970 4 GB
8 GB ram

Adsız.png
Adsız1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Antimalware Service Executable ve Malwarebytes Anti-Malware denen lanet dosyalar Windows Defender'a ait ve RAM'ini yiyip bitiren programlar bunlar.
Bunları kapatmanın tek yolu ise Windows Defender'i tamamen devre dışı bırakmak. Ben yaklaşık 2 ay önce Windows 10'a geçtiğimde kapatılmıyordu.
Şimdi kapatılıyor mu bilgim yok. Arama kısmına 'Windows Defender' yazıp bulabilirsin.

Windows 10 belleğe aç bir sistem.
Ne kadar çok bellek olursa okadar kullanabiliyor.
Sanırım şuanda kesin bir çözümü yok sosyalde çoğu kişi bundan muzdarip.
Yalnız veriler anlıkta olabilir windows update gibi arkaplanda çalışan sistem uygulamalırı kulanıyor olabilir.
Şuanlık bir çözüm görünmesede en son güncellemeyi almış olduğunuza emin olun. yeni bir güncellemeyle bu sorun çözülebilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı