Windows 10 RAM'i çok fazla kullanıyor

Teknomanyak12

Centipat
Arkadaşlar, sıfır PC topladim ama boştayken RAM yüzde 28 lerde, oyun falan indirirken 40'lara çıkıyor bu normal midir? Bir de CPU kullanimina gırdığımde hızı sanıyelik olarak sürekli değişiyor bu normal midir? RAM'den tasarruf etmek icin ne yapabilirim? 8 GB 2666 MHz RAM'im var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, sıfır PC topladim ama boştayken RAM yüzde 28 lerde, oyun falan indirirken 40'lara çıkıyor bu normal midir? Bir de CPU kullanimina gırdığımde hızı sanıyelik olarak sürekli değişiyor bu normal midir? RAM'den tasarruf etmek icin ne yapabilirim? 8 GB 2666 MHz RAM'im var.
Gayet normal RAM kulanımı. CPU kullanımı zaten belli bir hızda olmaz. RAM tasarruf etmek istiyorsan yapabileceğin tek şey arka planda çalışan programları kapatmak.

Hocam maalesef Windows 10'da normal. Arkada o kadar gereksiz program ve hizmet RAM'i tüketiyor ki. Özellikle o defender RAM düşmanı. Executable tarzı bi uzantısı var, kontrol edebilirsiniz. Bu tür gereksiz kullanmadığımız uygulamalar maalesef RAM kullanımını artırıyor.

Hocam maalesef Windows 10'da normal. Arkada o kadar gereksiz program ve hizmet RAM'i tüketiyor ki. Özellikle o defender RAM düşmanı. Executable tarzı bi uzantısı var, kontrol edebilirsiniz. Bu tür gereksiz kullanmadığımız uygulamalar maalesef RAM kullanımını artırıyor.
Peki ya Windows 7'ye geri dönüş yaparsak ?

Peki ya Windows 7'ye geri dönüş yaparsak ?
Hocam 7'de çok eski ortası 8.1 öneririm ben kendimde şu an aktif olarak kullanıyorum. Defender kaldırma programı ile defenderi kaldırdım 16 GB RAM'in %7'si kullanılıyor sistem boşta iken. Chrome girdiğimde %10 oluyor tek sekmede.

@DracheN yanlış yönlendirmeyin. Şu an en güncel ve en stabil işletim sistemi, Windows 10'dur. @Teknomanyak12 Görev Yöneticisi üzerinden başlangıçta açılan gereksiz uygulamaların tümünü devre dışı bırakın. Bellek kullanımında düşüş gözleyebilirsiniz sonraki açılışta.

@DracheN yanlış yönlendirmeyin. Şu an en güncel ve en stabil işletim sistemi, Windows 10'dur.
Windows 10 güncel diye mi stabil çalıştığına kanaat getirdiniz? Updateyi kapatma veya daha sonra yükleme yetkisi bile vermeyen, xBox DVR zımbırtısıyla uğraştıran, defenderi kapatma izni vermeyen kendini özgür hissettirmeyen art arda yapılan güncellemelerle beraberinde buglar getiren stabil sistem mi hocam ? :) Fikrinize katımıyorum, kendi kullandığım sistemin rahatlığından bahsettim ve arkadaşa aktardım. RAM, Windows 10'da açıkça daha fazla kullanılıyor bunu da belirttim, HDD ile kullanılamaması da cabası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı