Windows 10 RDP bağlantısında sistemden atıyor

emre demirkaynak

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Windows 7 kullanırken farklı bir kullanıcı ile uzaktan RDP bağlantısı ile bağlanıp aynı anda gerekli programları ve yazılımları çalıştırırken Windows 10'a geçtiğimizde farklı kullanıcıya girmemize rağmen RDP bağlantısı yapılırken bütün kullanıcıları sistemden atıyor. Aynı anda birden çok kullanıcıya nasıl izin veririz?

Aradığınız çözüm yönetim şablonları kısmında vardı sanırım.

Aramaya “gpedit.msc” yazarak çalıştırın. Sonrasında “Bilgisayar Yapılandırması => Yönetim Şablonları => Windows Bileşenleri => Uzak Masaüstü Hizmetleri => Uzak Masaüstü Oturumu Ana Bilgisayarı => Bağlantılar” kısımlarına sırayla giriniz. Sonrasında “Uzak Masaüstü Hizmetleri Kullanıcılarını Bir Uzak Masaüstü Hizmetleri Oturumuyla Sınırla” ilkesini devre dışı bırakın.

Aradığınız çözüm yönetim şablonları kısmında vardı sanırım.

Aramaya “gpedit.msc” yazarak çalıştırın. Sonrasında “Bilgisayar Yapılandırması => Yönetim Şablonları => Windows Bileşenleri => Uzak Masaüstü Hizmetleri => Uzak Masaüstü Oturumu Ana Bilgisayarı => Bağlantılar” kısımlarına sırayla giriniz. Sonrasında “Uzak Masaüstü Hizmetleri Kullanıcılarını Bir Uzak Masaüstü Hizmetleri Oturumuyla Sınırla” ilkesini devre dışı bırakın.
Maalesef işe yaramıyor.Hala kullanıcı bağlantısı kesilecek uyarısını almaktayım.

Bence çözüm hala o kısımda bir yerde. Konuyu öne çıkarın eğer hala sorunu çözemediyseniz. Forum olarak çözeriz.
Yok orda değilmiş. Araya araya buldum bi kaynak hallettim. Dll dosyasında düzenleme yaparak 10 satırlık code değiştirilerek bulmuş çözümü yazılımcı arkadaşlar saolsun.Yoksa Windows 10 izin vermiyormuş böyle bir sisteme. Yakın zamanda technopatta da paylaşırım. Bu sıkıntıyı çeken arkadaş gördüğüm kadarı ile fazla.

Yok orda değilmiş. Araya araya buldum bi kaynak hallettim. Dll dosyasında düzenleme yaparak 10 satırlık code değiştirilerek bulmuş çözümü yazılımcı arkadaşlar saolsun.Yoksa Windows 10 izin vermiyormuş böyle bir sisteme. Yakın zamanda technopatta da paylaşırım. Bu sıkıntıyı çeken arkadaş gördüğüm kadarı ile fazla.
Çözmenize sevindim :)

Geri
Yukarı