Windows 10 Saat Sürekli Geri Kalıyor

Mert4eveRLIVE

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, kullandığım sistemi daha dün toplattırdım. Windows 10 Pro 1511 sürümü yüklü.

Saati manuel olarak ayarlamama rağmen her başlattığımda saat geriye gidiyor. Otomatik yapıyorum yine geriye gidiyor. Bir süre sonra yeniden başlatmasam bile yine ayarladığım saat geriye gidiyor yapmadığım şey kalmadı....

BIOS'ta saati doğru gösteriyor ama açıldığı zaman 1 saat geriye almış oluyor.

BIOS pili sorunumu diye düşünüyorum ama anakart kutusundan dün çıktı. Bunla alakalı olacağını sanmıyorum bana çok sorun yapıyor ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Düzeltme:

Windows saat ayarları doğrudur. Türkiye bu sene "yaz saati" uygulamasını sonlandırmadığı için sizde saat, "bir saat geri" gösterir. Saat ayarlarından, manuel olarak düzenleyin ve "otomatik saat" ayarından çıkın.

Son düzenleme:
Problemi Windowsu son sürümüne güncelleyerek çözdüm.

Garip olan tarafı Windowsu güncellemeden önce İstanbul (UTC+02:00) olarak gösteriyordu kendim ne kadar manuel ayarlasamda saat geriye gidiyordu çözümü Windowsu güncellemeden önce Abu Dabi (UTC+03:00)a alınca çözmüştüm aslında, ama konuya yazamadım.

Şimdi Windowsu son sürümüne güncelledim İstanbul (UTC+03:00) olarak görünüyor ve ''Saati otomatik ayarla'' seçenekleride aktif hiç bir sorun yok.

Bende buna benzer ilginç bir sorun yaşıyorum. Bende GMT+3 ve otomatik olarak gözüküyor saat. Normalde tam zamanında gözüküyordu. Şu anda 2 saat geri gözüküyor. En son yaptığım işlem VHD üzerinden ön yükleme oldu. Ondan sonra normal tabanlı sisteme geçtim. Ve sonuç saat 2 saat geri gitti.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı