Windows 10 sağ altta çıkan mikrofon işareti

rmomlesbian

Decapat
Daha fazla  
Windows 10 64 Bit Pro kullanıyorum, sağ altta bildirim kısmında iki tür sembol çıktı. Biri mikrofon işareti, biri de yuvarlak daire gibi. Bunlar nedir, nasıl kapatırım?

IMG_20210413_155833.jpg

Windows 10 64 Bit Pro kullanıyorum, sağ altta bildirim kısmında iki tür sembol çıktı. Biri mikrofon işareti, biri de yuvarlak daire gibi. Bunlar nedir, nasıl kapatırım?

Eki Görüntüle 972478

O mikrofon simgesi senin dinlendiğin anlamına geliyor. Yani eğer Zoom'ya da Skype gibi program açıksa olur. Eğer açık değilse bir uygulama seni arka planda dinliyor.

Zoom gibi yazılımlar açılmış olabilir mi?

Hayır sadece oyun oynuyorum Zoom yüklü ama kapalı.
O mikrofon simgesi senin dinlendiğin anlamına geliyor. Yani eğer Zoom'ya da Skype gibi program açıksa olur. Eğer açık değilse bir uygulama seni arka planda dinliyor.

Ne olabilir acaba?
Yani simgeler NVIDIA kayıt simgelerine benziyor.
Oyunlar için anında yeniden oynatma ayarlarını açtınız mı?

Nereden bakabilirim bunlara?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Bende genelde Discord'da iken oluyor bu durum. O an mikrofonunuza erişimi olan bir uygulama varmış ki bu simge çıkmış. Mousenizi üzerine getirirseniz neyin mikrofonunuzu kullandığını söyler.

Dosya Ekleri

• sadasdas.png
    sadasdas.png
    5,9 KB · Görüntüleme: 150

Eki Görüntüle 972478
Mikrofon işaretine tıkla açılan pencereden en altta sarı renkte "şu anda kullanılıyor" yazan uygulamayı bul o kullanıyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı