Windows 10 ses %37'nin üstüne çıkmıyor

Ahmet-K47

Decapat
Windows 10 kullanmaktayım. Ses %37'den fazla açılmıyor. Normalde uyarı geliyordu ancak uyarı sesi var kendisi yok. Diğer bir sorun ise mikrofonu kullanınca arka planda sorun oluştu programı çalışıyor. Kulaklığım Rampage SN R9 daha yeni aldım bu ses ve mikrofon sorunları yeni değil.

365308

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'ta sorun var gibi. Diskiniz sürekli %100 kullanılıyorsa Windows işlemlerine yetişemeyecek kadar yavaş ve muhtemelen de arızalı demektir. Arızalı disk işletim sistemi dosyalarını bozabilir. Diski değiştirerek SSD'ye geçmenizi tavsiye derim.

İşletim sistemi dosyalarını onarmak için yönetici haklarıyla Komut İstemi açıp bu komutu girin ve bitene kadar bekleyin:

Kod:
dism /online /cleanup-image /restorehealth

Bittikten sonra Windows'u yeniden başlatın.

Ayrıca İletişim sekmesinden Hiçbir şey yapma seçin:

366741

Diğer bir sorun ise mikrofonu kullanınca arka planda sorun oluştu programı çalışıyor.
Ses kartı donanım kimliğini ve kurulu sürücü sürümünü paylaşın.

Dostum merhaba sağ alt taraftaki ses işaretine sağ tıklayıp ses sorunlarını gidere bas,
kullandıgın hoparlörü seçip ileri tuşuna bas, ses geliştirmelerini aça tıklayıp çıkan sayfada özel kısmın tıkla eğer limited output devredeyse onu devre dışı bırak yüksek ihtimalle sorunun çözülücektir.

Dostum aynı sorunu yaşıyordum hiçbir şey işime yaramadı ama bir yol denedim. Bu bilgisayar > yönet > soldaki pencereden sistem araçları > aygıt yöneticisi, buraya geldiğinde Ses video ve oyun denetleyiciler adlı bir yer bulacaksın. Soldaki oktan orayı aç, Realtek High Definition Audio'ya da sağ tıklayıp sürüyücü güncelleştir de.

Şimdi gelen 2 seçenekten alttaki olan yani "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara"yı seç. Sonra gelen ekranda yine alttaki seçeneği yani "Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver"e tıkla. Ordan Realtek High Definition Audio'yu seç ve sağ alttan "İleri" de. Güncelleme bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlat. Artık "izin ver" bildirimi gelecek :)

Dostum merhaba sağ alt taraftaki ses işaretine sağ tıklayıp ses sorunlarını gidere bas,
kullandıgın hoparlörü seçip ileri tuşuna bas, ses geliştirmelerini aça tıklayıp çıkan sayfada özel kısmın tıkla eğer limited output devredeyse onu devre dışı bırak yüksek ihtimalle sorunun çözülücektir.
Teşekkürler işe yaradı.

Yeni konular

Geri
Yukarı