Windows 10 Ses Cızırtı Sorunu

JOS3PH

Kilopat
Yer
Buca, İzmir
Arkadaşlar sistemi geçen hafta kendim topladım. Bir haftadır sorunsuz, sıkıntısız kullanıyorum gözle görülür donma, yavaşlama, takılma sorunu yaşamadım ama ses bazen cızırtı yapıyor neyden kaynaklı olabilir? Bir de görev yöneticisi değerlerini sizinle paylaşmak isterim sizce normal mi bu değerler?
Sistem: MSI B350 PRO-VDH, GSKILL 8GB 3000MHZ, INNO3D 10603GB, AMD RYZEN 5 1400

Adsız.jpg
Adsız1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sesteki cızırtı ses kablosu bağlantısındaki oynamadan olabilir. Anakartta ses yongası ayrılmamışsa parazitten olabilir. Sizin anakartınızda yalıtım var, sorun fiziksel ya da elektriksel olabilir, güç kaynağı ya da çevre parazit yapacak etmen vb.

Görev yöneticisinde bir sorun yok zaten sorun olabilecek bir şey anlaşılmıyor. Sizin dikkatinizi çeken bir şey varsa belirtin.

Sesteki cızırtı ses kablosu bağlantısındaki oynamadan olabilir. Anakartta ses yongası ayrılmamışsa parazitten olabilir. Sizin anakartınızda yalıtım var, sorun fiziksel ya da elektriksel olabilir, güç kaynağı ya da çevre parazit yapacak etmen vb.

Görev yöneticisinde bir sorun yok zaten sorun olabilecek bir şey anlaşılmıyor. Sizin dikkatinizi çeken bir şey varsa belirtin.
Bende anlayamadım hiç bir şekilde, sorun değil aslında fakat devam ediyor takılma da oluşmuyor, donma sorunu da yok ama müzik, oyun, ne olursa olsun ses cızırtı yapıyor bazen saniyelik yaşıyorum.

Bundan yaklaşık 6-7 ay önce PSU değiştirmem sonucu seste parazitlenme sorunu yaşamıştım. Bu parazit sorunu cidden bir çok sebepten kaynaklanıyor olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı