Windows 10 "Ses hizmetleri yanıt vermiyor" hatası

Birak iciyorm

Hectopat
Merhabalar öncelikle, hepinize günaydın. Bu durum bugün başıma geldi. Bilgisayarı sabah açtım, YouTube'a girdim, ses gelmemeye başladı. Bu diğer programlarda da oluyordu. Bilgisayardaki ses tamamen gitmişti. İnternetteki bulduğum tüm çözümleri denedim, hala düzelmedi. Sürücüleri güncelledim ve diğer internette bulabildiğim tüm teknikleri yaptım. Teknoloji pek ilgi alanım olduğu için bilmiyorum. Ses kartı arızalanmış olabilir mi, yardımcı olabilir misiniz? Laptop kullanıyorum. Şimdiden teşekkürler. 🙂

Dosya Ekleri

• 6EC0C325-4788-4D73-8174-902C8BE384AB.jpeg
    6EC0C325-4788-4D73-8174-902C8BE384AB.jpeg
    52 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar öncelikle, hepinize günaydın. Bu durum bugün başıma geldi. Bilgisayarı sabah açtım, YouTube'a girdim, ses gelmemeye başladı. Bu diğer programlarda da oluyordu. Bilgisayardaki ses tamamen gitmişti. İnternetteki bulduğum tüm çözümleri denedim, hala düzelmedi. Sürücüleri güncelledim ve diğer internette bulabildiğim tüm teknikleri yaptım. Teknoloji pek ilgi alanım olduğu için bilmiyorum. Ses kartı arızalanmış olabilir mi, yardımcı olabilir misiniz? Laptop kullanıyorum. Şimdiden teşekkürler. 🙂
Hoparlör veya onun gibi bir şey ile alakalı bir sorundan dolayı Windows donanımı çalıştramıyor olabilir. Büyük ihtimalle hoparlöre bir şey olmuştur çünkü genelde bunlar Driver’dan kaynaklanıyor ama sizin işinize Driver yaramamış gibi. Ama kesin bir şey denmez tabi. Ama önerim driverlarla biraz daha uğraşıp eğer olmazsa bir de format atmanızı öneririm. Eğer formatsa işe yaramazsa büyük ihtimalle donanımsaldır.

Öncelikle Display Driver Uninstaller (DDU)
Bu programı indirin ve kurun.

Ardından laptop modeliniz HP sanırım Official HP® Drivers and Software Download | HP® Customer Support burdan kendi laptopunuzun tam modelini aratın ve driver audio kısmındaki güncel sürücüyü indirin ama sürücüyü kurmayın.

Arından güvenli moda giriş yapın ve DDU'yu açın cihazı seçin kısmından ses kartını, ses cihazını seçten realtek seçin. Temizledikten sonra yeniden başlat diyin.

Açılınca bilgisayarınız indirdiğiniz güncel sürücüyü yükleyin.

Eğer tam modeli bilmiyorsanız arama kısmına çalıştır yazıp açıp dxdiag yazıp açıp ekran görüntüsü atabilirsiniz.

Son düzenleme:
Öncelikle Display Driver Uninstaller (DDU)
Bu programı indirin ve kurun.

Ardından laptop modeliniz HP sanırım Official HP® Drivers and Software Download | HP® Customer Support burdan kendi laptopunuzun tam modelini aratın ve driver audio kısmındaki güncel sürücüyü indirin ama sürücüyü kurmayın.

Arından güvenli moda giriş yapın ve DDU'yu açın cihazı seçin kısmından ses kartını, ses cihazını seçten realtek seçin. Temizledikten sonra yeniden başlat diyin.

Açılınca bilgisayarınız indirdiğiniz güncel sürücüyü yükleyin.

Eğer tam modeli bilmiyorsanız arama kısmına çalıştır yazıp açıp dxdiag yazıp açıp ekran görüntüsü atabilirsiniz.
1630828295303.png

Buradan all drivers sekmesinden driver audioyu açıp en üsttekini veya bir altındakini indirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı