Windows 10 sıfırlama %99'da kalma sorunu

Ugurcan Kavak

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim Casper Nirvana laptopum var sistem sıfırlaması yaptım 1-2 saat içinde hazır olacakdır yazıyordu. Şu anda 5 saat oldu %99'da kaldı ne yapmalıyım ? Teşekkürler.

HDD'de bad sector olabilir. Dolayısıyla bir dosyayı okuyamıyor ya da silemiyor olabilir. Ben olsam disk sesini dinlerdim ses gelmiyorsa reset atardım. 5 saat çok uzun bir süre.

Ben kurulumda %99'da 5 saatten fazla beklemiştim sanırım,belki sıfırlamadada böyle olabilir,biraz daha beklerseniz açılabilir.

Windows 10 sıfırlama yapmak için iki farklı seçenek çıkar birincisi sadece dosyaları siler ikinci seçenek olarak dosyaları ve sürücüleri temizle seçeneği vardır ilkini seçerseniz sıfırlama işlemi daha hızlı olur, ikinci seçeneği kullanırsanız bilgisayar sürücüleri silip tekrardan yükleyip sıfırlama yapacağı için daha uzun süre devam eder işlem %99 a geldiğinde bu sürücü yüklemeleri tekrardan yapıldığı için takılı kalmış gibi gözükse de arka planda işlem devam etmektedir bilgisayarin HDD sine kulağınızı yaklaştırıp dinleyin çalışıyor ise bir sıkıntı yok işlem 2-3 saat sürebilir Windows yüklemeleri ile birlikte 4 saate kadar sürebilir bu süre içinde kapatıp açmayın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı