Windows 10 sıfırlama özelliği sorun çıkarır mı?

MetroLow

Centipat
Daha fazla  
Ben bilgisayarımı sıfırlama istiyorum. Format USB'si yok. Windows'un sıfırlama özelliğini kullansam ne kadar sürer ve bir sorun çıkar mı?

Hayır çıkartmaz. Windows 10 sıfırlama özelliğini kullanırken, ne tür sıfırlama yapacağınızı dikkatli seçmeniz gerekiyor sadece. Her şeyi kaldır yada dosyalarımı sakla adlı iki adet seçeneğiniz olacak.

Her şeyi kaldır seçeneğini adından anlaşılabileceği üzere, bütün dosyalarınızı, program ve ayarlarınızı kaldıracaktır. Dosyalarımı sakla seçeneğinde ise ayarlar ve program kurulumları kalkacak ancak dosyalar saklanacak.

Adım 1: Bilgisayarı kapat.

Adım 2: PC'yi aç anında CTRL+alt+Del bas

Adım 3: Ayarlardan format yerine gir.

Adım 4: Nasıl format istiyorsan at.

Not: SSD 10 15 dk surer HDD 30 dk surebılır ıyı gunler.

Windows'un sıfırlama aracı sistemdeki aktif imajdaki dosyalarla tekrar kurulum yapıyor. Bu yüzden bunun yerine Microsoft'tan ISO indirip onunla temiz kurulum yapmanızı öneririm.

Ben öyle sıfırlamıştım, bir sıkıntı olmamıştı. Ama bence de format daha iyidir.

Ben bilgisayarımı sıfırlama istiyorum. Format USB'si yok. Windows'un sıfırlama özelliğini kullansam ne kadar sürer ve bir sorun çıkar mı?
Şahsen ben kendi bilgisayarımda herhangi bir usb olmadan reset attım. 2 tane hata kodu verdi , atla dedim kurdu. 2 hatanın kesin bir çözümüne ulaşamadım,hatta bu yüzden 1 kere daha format atmak zorunda kaldım.(windows, oobe dosyaları kurulurken geçici bir profil oluşturulur. Bu kurulum sırasında güç tuşuna bastım çünkü 6 saat gibi bir sürede kuramadı. Tekrar açtığımda beni kilit ekranına yönlendirdi ve bu profil için şifre girmemi istedi. Profilin şifresi olmadığından ve elimde herhangi bir usb olmadığından mecburen 1 el daha reset attım.)

Yeni konular

Geri
Yukarı