Windows 10 sıfırlama sonrası kendi kendine kapanıp açılıyor

poyraz60

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Windows 10'u kendi ayarlarından sıfırla dedim,, her şeyi sil dedim ve buluttan yükle seçeneğini seçtim ve sıfırlanmaya başladı ve şöyle bir şey yaptım: HDD vardı, HDD'de fotoğraflarım olduğu için onu da sıfırlamasın diye SATA kablosunu çektim ama güç kablosunu çekmedim (İnşallah bundan kaynaklı bir sıkıntı olmaz veya içindeki fotoğraflar gitmez.), ben de dizi izleyip yemek yiyordum. En son baktığımda yüzde 37'deydi sıfırlama işlemi ve yavaş ilerliyordu, yaklaşık 15 dakika sonra geldiğimde kendi kendine açılıp kapanıp yeniden açılıyordu. Açılma kısmı Windows ekranına geldiği gibi kapanıp tekrar açılıyordu. BIOS'a girdim, boot seçeneklerinde sadece Boot Manager (SSD'min ismi, tam hatırlamıyorum Manager'dı galiba.) yazıyordu ama sadece Boot Manager kısmı vardı. Sadece SSD yoktu ikinci kısımda, bu arada BIOS'a girebiliyorum ama Windows açılmıyor. Acaba Windows'u kuramadı mı, benim USB ile mi kurmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen gün çok saçma bir durum yaşadım, bunu anlatıyorum çünkü bağlantılı.

Sistemime farklı bir disk takıp içinden dosya almam gerekiyordu. Bende bundan dolayı SSD'yi ellemeden HDD'yi söküp, aktarma yapılacak HDD'yi taktım. Sistemi çalıştırdım ve BOOT DEVICE NOT FOUND hatası aldım. Ama diğer HDD'yi taktığımda sistem açılıyordu. Şimdi gelelim seninle bağlantısına;

Benim sorunumda HDD'yi Disk 0, SSD'yi de Disk 1 olarak gördüğü için sistemi SSD'ye de kursa 50 MB'lık sistem dosyasını HDD üzerinden açmış. Bu yüzden HDD olmadan sistemi açamıyormuşum. Eğer ki sende de böyle bir durum mevcuttu ise Bootloop'a girmiş olabilir. Temiz bir USB format atman en doğrusu olucaktır.

Geçen gün çok saçma bir durum yaşadım, bunu anlatıyorum çünkü bağlantılı.

Sistemime farklı bir disk takıp içinden dosya almam gerekiyordu. Bende bundan dolayı SSD'yi ellemeden HDD'yi söküp, aktarma yapılacak HDD'yi taktım. Sistemi çalıştırdım ve BOOT DEVICE NOT FOUND hatası aldım. Ama diğer HDD'yi taktığımda sistem açılıyordu. Şimdi gelelim seninle bağlantısına;

Benim sorunumda HDD'yi Disk 0, SSD'yi de Disk 1 olarak gördüğü için sistemi SSD'ye de kursa 50 MB'lık sistem dosyasını HDD üzerinden açmış. Bu yüzden HDD olmadan sistemi açamıyormuşum. Eğer ki sende de böyle bir durum mevcuttu ise Bootloop'a girmiş olabilir. Temiz bir USB format atman en doğrusu olucaktır.
Evet hocam yani 3060 ti aldım sonrasında bi format atıp temizleyeyim dedim bka sardı 1 gün fazladan bekleyeceğim

Ddu nedir hocam? Sadece ekran kartı değil m2 ve hdd full doluydu ama cım genel temizlikti
DisplayDriverUninstaller. Ekran kartı değiştirdiğinde eski ekran kartına ait sürücüyü ve kayıt dosyalarını kaldırıyor. Yeni ekran kartın böylece çakışma yapmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı