Windows 10 sıfırlama sonrası oyunlarda FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

İnsPeciaLGG

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar ilk defa konu açıyorum bir yanlışım olursa özür dilerim.
3-4 hafta öncesine kadar bilgisayarda bir şey yoktu, sonra galiba virüs bulaştı bilgisayara ben de bilgisayarı komple sıfırladım ve ondan sonrada oyun indirdim ama oyunlarda ( CS:GO ve LoL ) ağır FPS düşmesi var. Düşük veya yüksek ayar yapsam da fark etmiyor ve driverlardan veya sorun çözmekten pek anlamıyorum. HDD'de yi tarattım bir şey çıkmadı ve bilgisayarım çok ısınmıyor. Donanımsal bir şey oldugunu düşünmüyorum ama ne yapacagımıda bilmiyorum. Yazılımsal konulardan pek anlamam umarım bana yardımcı olabilirsiniz. Bu arada sistemim:
AMD Phenom II X6 1090T 3.20GHz Processor.
AMD Radeon HD 6970 1GB, RAM'le artıyor ( sıfırlamada gitmiş olabilir emin degilim )
500GB HDD.
8 GB 1333MHz RAM.
500W güç.
Ayrıca istediginiz şeyleri öğrenip fotoğrafını veya yazı olarak atarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverlarınızı güncellerken veya kurarken klişe olan uygulamaları kullanmanızı tavsiye etmem ekran kartınızın driverini yanlış kurmuş olabilirsiniz. Başlat menüsüne dxdiag yazıp ekran kısmından ramle tekrardan artıp atmadığını kontrol edebilirsin.

Driverlarınızı güncellerken veya kurarken klişe olan uygulamaları kullanmanızı tavsiye etmem ekran kartınızın driverini yanlış kurmuş olabilirsiniz. Başlat menüsüne DxDiag yazıp ekran kısmından RAM'le tekrardan artıp atmadığını kontrol edebilirsin.

Cevap için teşekkür ederim şunu fark ettim Rocket League, Euro Truck Simulator 2'de ne kasma ne FPS düşmesi olmadı ve gözle görülemeyecek kadar az PUBG Mobile'de performans kaybı var.
Biraz Valorant'ta FPS kaybı var LoL ve CS:GO'da çok performans kaybı var ve CS:GO'da çok FPS düşmesi var bunun driverlerle mi alakası var veya ne ile alakası olabilir.

Tabiki driverların güncel olmaması genel olarak birçok hataya sebebiyet, ilk önce driverlerınızı doğru güncellediğinizden emin olup performans testlerini tekrar yapmanız öneririm tekrardan sorunlar devam ederse yardımcı olalım.

Tabiki driverların güncel olmaması genel olarak birçok hataya sebebiyet, ilk önce driverlerınızı doğru güncellediğinizden emin olup performans testlerini tekrar yapmanız öneririm tekrardan sorunlar devam ederse yardımcı olalım.

Aygıt yöneticisinden yapınca güncel diyor ama sitede daha iyisi olabilir diyor kolay ve güvenilir yoldan nasıl yapabilirim?

Win 10 ayarlar arka plan ayarlarını kapatıp Xbox Game barı kapatarak yakalamaları kapatarak FPS yükseltmiş olursunuz.

Sorun düşük FPS degil virüs bulaştıktan sonra performans düştü bende sıfırladım bilgisayarı niye bilmiyorum ama LoL ve CS:GO'da ağır FPS düşmesi yiyorum biraz Valorant'ta performans düşüklüğü var ve neyle alakalı oldugundan emin degilim. ( PUBG Mobile, Rocket League ve Euro Truck güzel oynanıyor )

Tekrar teşekkür ederim peki sadece ekran kartını güncellersem dengesizlik olmaz değil mi?
Ayrıca güncelledikten sonra daha kötü olursa ne yapacağım?

Ayrıca 2 tane var biri beta digeri normal hangisini indireyim normal olan 15 beta olan 16 ama beta sıkıntı yapar herhalde. Ve ekran kartımın Radeon yazısının yanında TM yazmıyor sıkıntı olur mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı