Windows 10 sıfırlamadan sonra sürücüler silinir mi?

ZeroSchulz

Hectopat
Herkese selam. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarımı ayarlar üzerinden sıfırlayacağım. Aklıma takılan birkaç nokta var. Birincisi, sıfırlamadan sonra bütün Driver'larım silinir mi? İkincisi, bilgisayara takılı iki harddisk var. Sıfırlarken "sadece Windows'un yüklü olduğu sürücüyü sıfırla" seçeneğini seçersem diğer harddiski sıfırlar mı? Üçüncüsü ise, BIOS ile ilgili herhangi bir problem yaşar mıyım? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Format atacağın diskte eğer sürücülerin mevcut ise silinir.
2. Format atmak istediğin HDD'yi seçin, diğerine karışmayın.
3. BIOS ile ilgili bir ayar yaptıysan silinebilir. Belki yeniden ayarlamak zorunda olabilirsin.

1) Silinir evet, Windows açıldığında hepsi tekrardan yüklenmiş olur. Ekran kartını Driver'ini elle yüklemeni öneriririm.
2) Hayır diğer harddiski seçmezseniz sorun yaşamazsınız.
3) Herhangi bir işlem yapmadıysanız BIOS'da problem yaşamazsınız.

Sıfırlamadan sonra driverleri tekrar kurman gerekiyor.
Sadece windows'un yüklü olduğunu siliyor adı üstünde diğer disklerdeki verini silmez.
Bios ile ilgili özel ayar yapmadıysan bir problem olacağını sanmıyorum sadece Ram mhzlerini kontrol edersin formattan sonra.

1) Silinir evet, Windows açıldığında hepsi tekrardan yüklenmiş olur. Ekran kartını Driver'ini elle yüklemeni öneriririm.
2) Hayır diğer harddiski seçmezseniz sorun yaşamazsınız.
3) Herhangi bir işlem yapmadıysanız BIOS'da problem yaşamazsınız.
Bütün Driver’ları silip tekrar yüklüyor yanlış anlamadım değil mi? Ekran kartı Driver’ını tekrardan mı yükleyeyim?

Merhaba,

Windows 11 bilgisayarı sıfırladıktan sonra o bilgisayarda giriş yaparken kullandığım e-posta oturumu ve bilgisayara koyduğum şahsi isim de silinir mi?

Geri
Yukarı