Windows 10 Sistem Görüntüsü İçin Disk Seçememe Sorunu

One Lee Shan Lee

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta olduğu gibi, temiz Windows 10 kurulumu yaptım. Programlarımı, driverlarımı kurdum. İleride tekrar format ve driverlar için DVD tak/çıkar yapmamak icin şu anki sistemin görüntüsünü almak istedim, sonra yüklemek için.

Denetim masasında ilgili bölüme girdim.

Görsel:

1.png

2.png

Resimde de görüldüğü gibi sabit disk bölümlerini seçemiyorum. C diskini seçememem gayet normal ama D diskini de seçemiyorum, bırakın seçememeyi listede ne kadar yenile desem de görünmüyor. Windows 10'u ilk kurduğumda sadece C diski görünüyordu. Ben de disk Yöneticisinde baktığımda, D diskinin sistem ayrıldı bölümüne döndüğünü gördüm, harfi bile yoktu. Üzerine sağ tıklayıp harf harf atamasında D harfini seçtim ve sorunsuz gayet düzgün kullanıyordum taa ki sistem görüntüsünü almaya karar verdiğim ana kadar. Konuyu özetledim, lütfen bilenler yardımcı olsun.

Disk Yöneticisi görseli:

3.png
3.png

Hocam konuya el atabilir misiniz?
@Recep Baltaş @Mikail Fidan @Asım Demir

Elimde başka HDD yok.
Ancak Windows sistemin kurulu oldupu diske yedek almanıza izin vermiyor. Çünkü sistemin yüklü olduğu disk bozulursa yedeğinizin bir anlamı olmayacak. Mecburen sistem diski harici bir disk seçmelisiniz, sistem diskinde farklı bölüme de yedekleyemezsiniz.

Ancak Windows sistemin kurulu oldupu diske yedek almanıza izin vermiyor. Çünkü sistemin yüklü olduğu disk bozulursa yedeğinizin bir anlamı olmayacak. Mecburen sistem diski harici bir disk seçmelisiniz, sistem diskinde farklı bölüme de yedekleyemezsiniz.
Kendim sistem ayrıldı bölümü için disk yapamazmıyım? Yani o bölümü değiştiremez miyim?

Hayır farklı disk kullanmak zorundasınız. Emin olmak için az önce ben de denedim sistemin kurulu olduğu diske izin vermedi yedek almayı.

Ancak dahili olmayan imaj alma programları kullanarak muhtemelen yapabilirsiniz. Önerim Acronis True İmage.

Hayır farklı disk kullanmak zorundasınız. Emin olmak için az önce ben de denedim sistemin kurulu olduğu diske izin vermedi yedek almayı.

Ancak dahili olmayan imaj alma programları kullanarak muhtemelen yapabilirsiniz. Önerim Acronis True İmage.
Bende Acronis programını düşündüm ama program hakkında bilgim yok maalesef. Vede boyutu 500mb kadar yüksek programın.

Yokmu Acronis True İmage dışında çözüm öneren? :(

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı