Windows 10 Sistem yavaşladı

Rakarnov

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar
Bilgisayar yeni 1 kere önceden format attım amdnin draveri EDID sorunu çıkarmıştı ekran çözünürlüğü büyüklüğü ve siyah ekranda başlıyordu ondan sonra siyah ekran sorununu çözemeyince bilgisayarı formatladım tekrar windows 10u microsoftun kendi sitesinden indirdim kurdum bütün driverları ve windows updateleri yaptım güç seçeneğim dengelide sabit fakat pcde masaüstünde yavaşlamalar oldu ilk aldığımda ilk win10a formatladığımda hiç sıkıntı yoktu 2.formatta böyle oldu.
Tamda format attım denilenemez windows 10u birdaha yüklemek istermisin diye sordu evet dedim bütün dosyalarım yerli yerinde kaldı cdekiler gitti sadece.

Ve tam olarak sorunum şu :Format olayı olmadan önce pc hınzır gibiydi çok hızlıydı acayip halde direkt olarak masaüstünde neye tıklasam saniyesinde açıyordu ama şimdi 2 kere tıklıyorum bi dosyaya biraz bekletiyor sonra açıyor oyunlarda sorun yok ısı konusunda biraz ekran kartım ısınmaya başladı.
diğer konulara baktım benim sorunum ile alakaları yok konuyu yanlış yere açmış olabilirim k.b

Sistemim : i5 4460 3.2Ghz - Msi r7 370 gaming 4gb - Z97 pc mate motherboard - Çift Modül Corsair vengeace 16gb ram - 500GB HDD - 600W Power

DDD.jpg

Öncelikle temiz önyükleme yaparak bilgisayara yüklenen herhangi bir programdan sorunun kaynaklanmadığından emin olun.
Sistem dosyalarında sorun olup olmadığını öğrenmek için yönetici komut satırından sfc /scannow komutunu çalıştırıp sonucunu paylaşın.
Eksik sürücüleri Driver Identifier programıyla öğrenip yenileyin.
Sorun devam ederse bilgisayar kasılırken görev yöneticisinin resmini belleğe göre sıralama yapıp geri dönüş yaparsınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı