Windows 10 siyah renk sorunu

Krnl386

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Satış Uzmanı / Temsilci
Merhaba arkadaşlar, işletim sistemim Windows 10 Pro 1909. Sistemim:
  • ATI HD5570 1GB
  • i3 3250 3,50 GHz
  • 8 GB DDR3 RAM
Sorunum şu, bilgisayarımı 2 kez (Windows giriş ekranındayken) hatalı kapatmamdan sonra siyah renk koyu laciverte dönüştü. Temalardan koyu renk seçeneğini kullanıyorum. Ekte yer alan resimleri incelediğiniz de sorunu daha iyi anlayacaksınız. İlk iki resim koyu tema örneği, üçüncü resim açık tema renginde ki sorun. Bu durumu araştırdım ama bir sonuç bulamadım.
Düzeltmek için yaptığım işlemler;
  • Ekran kartı driverını sildim ve tekrar yükledim.
  • Tema ayarlarını sıfırladım.
  • Farklı bir monitör taktım.
  • Tema rengini açık yaptım.
  • Windows'u sıfırladım.
Yukarıda ki işlemler de bir sonuç çıkmadı. Bir tek format atmadım. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

1.jpg

2.jpg

3 - Açık Renk.jpg

@MayCrasH

Farklı ekran kartı ile denedim, tam sonuç alamadım derken yeni aldığım 2. el ekran kartının DVI-D çıkışı ile Siyah renk olayı çözüldü. Normalde ben Monitörden VGA, ekran kartından dönüştürücü ile DVI bağlantısı yapıyordum. Monitörün VGA çıkışı sorunlu.

Şimdi DVI-D ilk kez kullanıyorum. Bir ara kablo aldım bugün, çok dandik olduğu net, 1400x900 de VGA' DA 75 HZ kullanıyordum ekranı. Şimdi 60hZ' den yukarı çıkamıyorum. Acaba kablonun daha kalitesini mi alsam (İki tarafı da DVI-D bağlantılı) yoksa, ekran kartının HDMI çıkışından / Monitörde ki DVI-D ye bağlatı mı kablosu mu alsam? Tek sıkıntım 75Hz olayı...

HDMI TO DVD-D

DVI TO DVI

@MayCrasH

Direkt kabloyu aldım DVI-DVI.

Ekran kartını da değiştirdim, sorun maalesef Monitörün VGA çıkışında. Bu kadar uğraştırdı, gittim bir de 2. el ekran kartı aldım. Neyse sorun çözülmüş oldu.

Tek sıkıntım 75 Hz de çalışan monitör (VGA'da), DVI'a geçtim 60 Hz üzerine çıkmıyor. Araştırdım biraz; normal bir durum diyor bir kısım, bir kısım da kablo kaliteli olmayabilir dedi bunun için

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı