Windows 10 SL Güç Planı Kendi Kendine Değişiyor

turuncu8

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarın güç seçeneğini "Dengeli" olarak ayarlıyorum fakat bir süre sonra kendi kendine "Performans" olarak değişiyor. Başlat menüsü açılıyor aynı anda. İşlemci çalışma hızı arttığı için hiç bir program çalışmasa bile fan hızlı çalışmaya başlıyor. Windows 10 Single Language yüklü. Asus K555LB. Sürekli "Dengeli" olarak durması için bir ayar yapmam mı gerekiyor? Windows 8'den yükseltme yaptım temiz kurulum yapmadım. Onunla bir ilgisi olabilir mi? Teşekkürler.

Sorunun çözümünü bulabildiniz mi? MSI Dragon Center kullanıyorum, ve sorun bundan kaynaklı olduğunu anladım. Program üzerinden seçtiğim seçeneklere göre güç planı otomatik değişiyor. Yok mu bunun bir çözümü?

Sorunun çözümünü bulabildiniz mi? MSI Dragon Center kullanıyorum, ve sorun bundan kaynaklı olduğunu anladım. Program üzerinden seçtiğim seçeneklere göre güç planı otomatik değişiyor. Yok mu bunun bir çözümü?

Dostum eğer User Scenarios veya Game Mode ayarlamaları yaptıysan seçtiğin seçeneklere göre güç planının değişmesi normal, çünkü seçiyorsun. Eğer durup dururken değişme yaşıyorsan bu bir sorun olabilir. Performansı seçersen Yüksek Performans planını seçecektir, Güç Tasarrufunu seçersen Güç Tasarrufu planını seçecektir.

Arkadaşlar bilgisayarın güç seçeneğini "Dengeli" olarak ayarlıyorum fakat bir süre sonra kendi kendine "Performans" olarak değişiyor. Başlat menüsü açılıyor aynı anda. İşlemci çalışma hızı arttığı için hiç bir program çalışmasa bile fan hızlı çalışmaya başlıyor. Windows 10 Single Language yüklü. Asus K555LB. Sürekli "Dengeli" olarak durması için bir ayar yapmam mı gerekiyor? Windows 8'den yükseltme yaptım temiz kurulum yapmadım. Onunla bir ilgisi olabilir mi? Teşekkürler.

Dostum senin bilgisayarında MSI Center, MSI Dragon Center veya Asus'un kendi yazılımlarından biri kurulu mu? Ben aynı sorunu MSI Center programını kurduktan sonra yaşamaya başladım hatta aşağıya kendi çektiğim örnek videoyu da ekledim.

Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı