Windows 10 sol üstteki ses düzeyi göstergesi çıkınca LoL donuyor

Sofi96

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Merhaba arkadaşlar,

Kardeşim bilgisayarımda oyun oynuyor.

LoL oynadığı vakitlerde hiçbir sorun yok. 200-250 arası orta ayarlarda FPS alıyor.

Arka planda müzik çalıyor YouTube veya Spotify hiçbir sorun yok. FPS düşmesi vs olmuyor.

Ancak müziği değiştirdiğinde veya müziğin sesini açıp/kıstığında Windows 10 da sol üstte ses kısayol göstergesi çıkınca bir anda FPS 50'ye düşüyor ve oyun donuyor.

Ekran kartı: 1050 Ti.

İşlemci: i3 8100.

Bütün sürücüler güncel. Sebebi ne olabilir?

Bu sorun bende de var. Sol üstte ses kısmı çıktığı an oyun anlık donuyor ve düzeliyor. Her türlü Windows 10 sürümünü denedim ama yok. Sorun donanımsal olsa bile donanım tarafı neden sadece o an bu tarz sorun yaşatsın onu da anlamış değilim.

LoL gibi bir oyun için sınırsız FPS'e gerek yok. Dikey senkronizasyon(V-Sync) ayarını açıp oynayabilir. En azından bu tarz FPS düşmesi yaşanınca oluşan takılma azalacaktır.

Ses arayüzünün belirli uygulamalarda gözükmemesi için kapatabilirsin.

Bu sorun bende de var. Sol üstte ses kısmı çıktığı an oyun anlık donuyor ve düzeliyor. Her türlü Windows 10 sürümünü denedim ama yok. Sorun donanımsal olsa bile donanım tarafı neden sadece o an bu tarz sorun yaşatsın onu da anlamış değilim.

Kesinlikle hala çözümü bulamadım. Aklıma farklı sorular geliyor. Acaba LoL'ün son güncellemesi ile bağlantılı olabilir mi?

Çözümü bullldummm... :) :)

LoL istemcisini aç. Sağ üst bölümde bulunan seçeneklere bas. (istemciyi kapatma tuşunun hemen yanındaki çark oluyor.)
Buradan da sağ taraftaki oyun içi bölümünün altında bulunan oyun sekmesine gir.
En üstte bulunan eski DX9 modunu tercih et seçeneğini tikledikten sonra özel oyunda bir deneme yapar mısın lütfen. ^^

Bu adımları uyguladıktan sonra bir deneme yaparak sonucu bana iletirsen çok sevinirim. ^^

İyi haberlerini bekliyorum ♥

Geri
Yukarı