Windows 10 Son İşletim Sistemi Olacak

Ignite konferasında Microsoft'tan çok önemli açıklamalar geldi. Buna göre şirket, Windows 10'dan sonra başka bir sürüm çıkarmayarak mevcut sürümü geliştirme yoluna gidecek.

Microsoft uzun bir süredir yeni işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Bir yaz aylarının başında, bir Temmuz ayının sonunda çıkacak denilen Windows 10’dan sonra Microsoft’un başka bir sürümünü çıkarmayacağı ortaya çıktı. Yani Microsoft, Windows 10’dan sonra 11 ya da 12 gibi bir sürümü çıkarmayacak.

Peki bu nasıl ortaya çıktı? Bugün sona eren Ignite konferasında Windows 10’la ilgili ‘sonuncu işletim sistemi sürümü’ gibi ifadeler kullanıldı. Konuşmacılardan Jerry Nixon, “Windows 10, Microsoft’un Windows olarak çıkaracağı son sürüm olacağı için sürekli olarak geliştirilmesi üzerinde çalışıyoruz” dedi. Konferansta yapılan konuşmalar sonrası Microsoft’un Windows 10’dan sonra başka bir sürüm çıkarmak yerine sürekli olarak mevcut sürümü yenileme yoluna gideceğini söyleyebiliriz.

Microsoft’un meşhur Patch Tuesday (Salı Güncellemesi) de artık son bulacak. Şirket, yayınladığı büyük güncellemeler yerine ufak tefek güncellemeler yaparak iyileştirmeler yapacak.

Ignite konferasında Microsoft sözcüsü son olarak şu açıklamaları yaptı:

“Biz şu an için geleceğin markası değiliz, ama kullanıcılar Windows 10’a kesinlikle güvenebilirler. Windows 10’la birlikte bilgisayarlarımızı, telefonlarımızı, Holo Lens’i, Xbox’ı ve Surface Hub’ı geliştirip güçlendireceğiz. Ayrıca tüm yenilikleri kısa vadede yapmak yerine daha uzun bir zamana yayarak Windows 10’u geliştirme aşamasına sürekli olarak devam edeceğiz.”

''Windows 10, Microsoft’un Windows olarak çıkaracağı son sürüm olacağı için sürekli olarak geliştirilmesi üzerinde çalışıyoruz''

Denmiş. Çeviri tam yapılamamış olabilir ama; Windows olarak çıkaracağı son sürüm diyor. Belki yeni bir işletim sistemi serisi çıkabilir.

Biz şu an için geleceğin markası değiliz

Bir de böyle demişler. Farklı şirketler bu işe atılabilir gibi. Ya da ticari bir hamledir bu. İlginç Microsoft'un pes etmesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı