Çözüm Windows 10 sürücüsü olmayan bazı AMD ekran kartlarına sürücü kurma

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kerimozt

Femtopat
Bu rehber ile otomatik sürücü kurulumunu devre dışı bırakıp deneyin.

Gene aynısı oldu. Ayrıca en başta Win8 sürücüsünü kurunca hata vermiyor. Sadece güç ayarı gözüküyor cataliyst Center'da. Çözünürlük ve diğer ayarlar yok. Ben beceremedim galiba.

Gökmanas

Femtopat
Arkadaşlar aynı sorun bende de var görüntü almak için HD 3450 taktim monitöre 1920x1080 görüntü veremiyor. Dediğiniz işlemleri yapıyorum yeniden başlatıp elle sürücü kurma yerine geldiğimde ekran gidip geliyor ve kendi otomatik sürücüyü kurmuş oluyor. Çözümü olan varsa yardımcı olursa çok sevirim. Şimdiden teşekkürler.

Ben de 01.03.2015'e ait HD 3450, Windows 10 sürücü var. Yani ekran kartı çalışıyor oyunda oynuyor. Ama versiyon olarak 3450 için en iyisi mi bilmem MB boyutu düşük bir sürücü dosyası. İşten çıktığımda atayım sana. Ama pardon seninkisi W8 imiş. Şöyle yap, snappy driver indir onunla kur sürücüyü ama eskisini kaldır snappy kurmadan evvel. Ayrıca AMD sitesinde 3450, W8 için 2 driver mevcut. Alternatif driver sitelerinde de çok driver var. Birkaç adet indir dene.

Son düzenleme:

kerimozt

Femtopat
Ben de 01.03.2015'e ait HD 3450, Windows 10 sürücü var. Yani ekran kartı çalışıyor oyunda oynuyor. Ama versiyon olarak 3450 için en iyisi mi bilmem MB boyutu düşük bir sürücü dosyası. İşten çıktığımda atayım sana. Ama pardon seninkisi W8 imiş. Şöyle yap, snappy driver indir onunla kur sürücüyü ama eskisini kaldır snappy kurmadan evvel. Ayrıca AMD sitesinde 3450, W8 için 2 driver mevcut. Alternatif driver sitelerinde de çok driver var. Birkaç adet indir dene.

Hocam 1920x1080p görüntü alabiliyor musun? 27 inc monitöre bu çözünürlükte görüntü veremiyor sıkıntım o.
İşlemcim Windows 10 bu arada.

Son düzenleme:

odunq

Decapat
Bu rehber ile otomatik sürücü kurulumunu devre dışı bırakıp deneyin.
Benim de aynısı oluyor. Driveri kendi buluyor Windows olanı. Siliyorum tekrar onu yüklüyor. Hiç yükleme olmasa belirttiğiniz yöntem olur bence lakin driver zaten kurup duruyor sürekli. Kurmasını önlemenin yolu olması gerekli ama bulamadım derken bişey denedim. "Sürücüleri güncelleştir" kısmında bulunan listeden seçmeme izin ver seçeneği var. Oradan önce temel görüntü bağdaştırıcı sını seçip driveri unutturuyorum. Sonra ilk mesajdaki kısımdan tekrar işlemi yapabiliyorum. Sürücünüz zaten güncel sorunu yaşayanlar için çözüm olabilir. Ben de kendim için yazmış olayım ileride tekrar bakarım belki.

Son düzenleme:

Faslan

Decapat
Hocam ben sürücü kaldıra tıkladıktan sonra sürücü yazılımını sil diye bi seçenek çıkmıyor. Neden olabilir acaba? Bir kaç defa kaldırdım ama yine aynı.

myanik

Femtopat
Arkadaşlar, ASTIN2626 ya çok teşekkür ederim. Sorunu çözmemde önerdiği yöntem çok yardımcı oldu. Ancak şunu belirtmeliyim ki benim HD 4350 kartın sürücüsünü kurana kadar 6-7 defa bu işlemleri yapmam gerekti. En sonunda AMD'nin tüm sürücüleri, yine AMD'nin kendi sayfasındaki sürücüleri kaldırma programı ile güvenli modda (safe mode) kaldırdıktan sonra ve Windows 8'in 64 Bit beta versiyonuna uygun sürücüyü kurarak halledebildim. Yani bu kart windows 10, 64 bit de pek ala çalışıyor. İlk denemelerde başarısız olan arkadaşlar pes etmesinler. Nihayetinde 400-500 TL'lik ek masraftan kurtuldum. Çünkü bu çip krizi hepimizi vurdu maalesef, bu sıralarda en ucuz ekran kartı 1000 TL civarında. O yüzden oyun oynamak için değilse bile iyi bir ekran görüntüsü için denemeye değer bence. Hepinize kolay gelsin.

Yukarı