Çözüm Windows 10 sürücüsü olmayan bazı AMD ekran kartlarına sürücü kurma

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bu rehber ile otomatik sürücü kurulumunu devre dışı bırakıp deneyin.

Gene aynısı oldu. Ayrıca en başta Win8 sürücüsünü kurunca hata vermiyor. Sadece güç ayarı gözüküyor cataliyst Center'da. Çözünürlük ve diğer ayarlar yok. Ben beceremedim galiba.

Arkadaşlar aynı sorun bende de var görüntü almak için HD 3450 taktim monitöre 1920x1080 görüntü veremiyor. Dediğiniz işlemleri yapıyorum yeniden başlatıp elle sürücü kurma yerine geldiğimde ekran gidip geliyor ve kendi otomatik sürücüyü kurmuş oluyor. Çözümü olan varsa yardımcı olursa çok sevirim. Şimdiden teşekkürler.

Ben de 01.03.2015'e ait HD 3450, Windows 10 sürücü var. Yani ekran kartı çalışıyor oyunda oynuyor. Ama versiyon olarak 3450 için en iyisi mi bilmem MB boyutu düşük bir sürücü dosyası. İşten çıktığımda atayım sana. Ama pardon seninkisi W8 imiş. Şöyle yap, snappy driver indir onunla kur sürücüyü ama eskisini kaldır snappy kurmadan evvel. Ayrıca AMD sitesinde 3450, W8 için 2 driver mevcut. Alternatif driver sitelerinde de çok driver var. Birkaç adet indir dene.

Son düzenleme:
Ben de 01.03.2015'e ait HD 3450, Windows 10 sürücü var. Yani ekran kartı çalışıyor oyunda oynuyor. Ama versiyon olarak 3450 için en iyisi mi bilmem MB boyutu düşük bir sürücü dosyası. İşten çıktığımda atayım sana. Ama pardon seninkisi W8 imiş. Şöyle yap, snappy driver indir onunla kur sürücüyü ama eskisini kaldır snappy kurmadan evvel. Ayrıca AMD sitesinde 3450, W8 için 2 driver mevcut. Alternatif driver sitelerinde de çok driver var. Birkaç adet indir dene.

Hocam 1920x1080p görüntü alabiliyor musun? 27 inc monitöre bu çözünürlükte görüntü veremiyor sıkıntım o.
İşlemcim Windows 10 bu arada.

Son düzenleme:
Bu rehber ile otomatik sürücü kurulumunu devre dışı bırakıp deneyin.
Benim de aynısı oluyor. Driveri kendi buluyor Windows olanı. Siliyorum tekrar onu yüklüyor. Hiç yükleme olmasa belirttiğiniz yöntem olur bence lakin driver zaten kurup duruyor sürekli. Kurmasını önlemenin yolu olması gerekli ama bulamadım derken bişey denedim. "Sürücüleri güncelleştir" kısmında bulunan listeden seçmeme izin ver seçeneği var. Oradan önce temel görüntü bağdaştırıcı sını seçip driveri unutturuyorum. Sonra ilk mesajdaki kısımdan tekrar işlemi yapabiliyorum. Sürücünüz zaten güncel sorunu yaşayanlar için çözüm olabilir. Ben de kendim için yazmış olayım ileride tekrar bakarım belki.

Son düzenleme:
Hocam ben sürücü kaldıra tıkladıktan sonra sürücü yazılımını sil diye bi seçenek çıkmıyor. Neden olabilir acaba? Bir kaç defa kaldırdım ama yine aynı.

Arkadaşlar, ASTIN2626 ya çok teşekkür ederim. Sorunu çözmemde önerdiği yöntem çok yardımcı oldu. Ancak şunu belirtmeliyim ki benim HD 4350 kartın sürücüsünü kurana kadar 6-7 defa bu işlemleri yapmam gerekti. En sonunda AMD'nin tüm sürücüleri, yine AMD'nin kendi sayfasındaki sürücüleri kaldırma programı ile güvenli modda (safe mode) kaldırdıktan sonra ve Windows 8'in 64 Bit beta versiyonuna uygun sürücüyü kurarak halledebildim. Yani bu kart windows 10, 64 bit de pek ala çalışıyor. İlk denemelerde başarısız olan arkadaşlar pes etmesinler. Nihayetinde 400-500 TL'lik ek masraftan kurtuldum. Çünkü bu çip krizi hepimizi vurdu maalesef, bu sıralarda en ucuz ekran kartı 1000 TL civarında. O yüzden oyun oynamak için değilse bile iyi bir ekran görüntüsü için denemeye değer bence. Hepinize kolay gelsin.

A

Merhaba arkadaşlar,
Benim arkadaşımın bilgisayarı bayağı eskidir. Doğal olarak ekran kartıda eskidir. Ve Windows 10'a geçmek istedi neyse attım temiz bir şekilde Windows 10 kurdum. En son ekran kartı sürücü kuracaktım ki bir de ne göreyim, arkadaşımın ekran kartının sürücüsü Windows 10 64 Bit desteklemiyor. Ben de bunun çözümünü buldum. Çözüm sadece aşağıdaki kartlar için geçerlidir;
  • ATI Radeon HD 2000 series.
  • ATI Radeon HD 3000 series.
  • ATI Radeon HD 4000 series.
  • ATI Mobility Radeon HD 2000 series.
  • ATI Mobility Radeon 3100 series.
  • ATI Mobility Radeon HD 3000 series.
  • ATI Mobility Radeon 4100 series.
  • ATI Mobility Radeon HD 4000 series.

Neyse arkadaşlar çözüme geçeyim.
  1. Öncelikle Download Drivers buradan en güncel olan Windows 8 sürücüsünü yükleyin. Bilgisayarınız 64 Bit'SE X64 olanı, 32 Bit'SE X86 olanı indireceksiniz.
  2. Daha sonra inen bu sürücüyü kurunuz. Kurulumun sonunda hata alacaksınız normaldir.
  3. Daha sonra aygıt yöneticisine giriniz. Görüntü bağdaştırıcısından ekran kartınıza sağ tıklayıp özellikler deyiniz.
  4. Daha sonra sürücü kısmına gelip kaldıra tıklayınız. Kaldır bölümüne tıkladıktan sonra sürücü yazılımın sil tikini işaretleyip onay veriniz. Şimdilik ekran kartınız aygıt yöneticisi listesinden kayboldu. Ama korkmayın geri getireceğiz.
  5. Şimdi ise bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Ve evet aygıt yöneticisi kısmına ekran kartınız geldi ancak ismi farklı olacak.
  6. Daha sonra ekran kartınıza sağ tıklayıp özellikler deyiniz. Yine sürücü kısmına gelip sürücü güncelleştire tıklayınız.
  7. Daha sonra sürücü yazılımı için bilgisayarımı Tara'ya tıklayınız.
  8. Gelen bölümden gözat tıklayın. Ekran kartını C'ye kurduysanız C bölümüne D'ye kurduysanız D bölümüne geliniz.
  9. Daha sonra AMD > packages > drivers > display bölümünden W86a_ınf seçip tamam tıklayın ve ileri butonuna tıklayınız.
  10. Ve artık sürücünüz yükleniyor her şey bu kadar arkadaşlar. Yapamayanlar olursa yardımcı olmaya çalışırım. Moderötörler konuyu sabitlerlerse çok iyi olur. Saygılarımla.

Arkadaşlar bu arada AMD'nin sitesinden de driver indirirken beta driver olanı indiriyoruz. Bilginize.

Abi benım ekran kartımın driveri yok.

Merhaba arkadaşlar,
Benim arkadaşımın bilgisayarı bayağı eskidir. Doğal olarak ekran kartıda eskidir. Ve Windows 10'a geçmek istedi neyse attım temiz bir şekilde Windows 10 kurdum. En son ekran kartı sürücü kuracaktım ki bir de ne göreyim, arkadaşımın ekran kartının sürücüsü Windows 10 64 Bit desteklemiyor. Ben de bunun çözümünü buldum. Çözüm sadece aşağıdaki kartlar için geçerlidir;
  • ATI Radeon HD 2000 series.
  • ATI Radeon HD 3000 series.
  • ATI Radeon HD 4000 series.
  • ATI Mobility Radeon HD 2000 series.
  • ATI Mobility Radeon 3100 series.
  • ATI Mobility Radeon HD 3000 series.
  • ATI Mobility Radeon 4100 series.
  • ATI Mobility Radeon HD 4000 series.

Neyse arkadaşlar çözüme geçeyim.
  1. Öncelikle Download Drivers buradan en güncel olan Windows 8 sürücüsünü yükleyin. Bilgisayarınız 64 Bit'SE X64 olanı, 32 Bit'SE X86 olanı indireceksiniz.
  2. Daha sonra inen bu sürücüyü kurunuz. Kurulumun sonunda hata alacaksınız normaldir.
  3. Daha sonra aygıt yöneticisine giriniz. Görüntü bağdaştırıcısından ekran kartınıza sağ tıklayıp özellikler deyiniz.
  4. Daha sonra sürücü kısmına gelip kaldıra tıklayınız. Kaldır bölümüne tıkladıktan sonra sürücü yazılımın sil tikini işaretleyip onay veriniz. Şimdilik ekran kartınız aygıt yöneticisi listesinden kayboldu. Ama korkmayın geri getireceğiz.
  5. Şimdi ise bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Ve evet aygıt yöneticisi kısmına ekran kartınız geldi ancak ismi farklı olacak.
  6. Daha sonra ekran kartınıza sağ tıklayıp özellikler deyiniz. Yine sürücü kısmına gelip sürücü güncelleştire tıklayınız.
  7. Daha sonra sürücü yazılımı için bilgisayarımı Tara'ya tıklayınız.
  8. Gelen bölümden gözat tıklayın. Ekran kartını C'ye kurduysanız C bölümüne D'ye kurduysanız D bölümüne geliniz.
  9. Daha sonra AMD > packages > drivers > display bölümünden W86a_ınf seçip tamam tıklayın ve ileri butonuna tıklayınız.
  10. Ve artık sürücünüz yükleniyor her şey bu kadar arkadaşlar. Yapamayanlar olursa yardımcı olmaya çalışırım. Moderötörler konuyu sabitlerlerse çok iyi olur. Saygılarımla.

Arkadaşlar bu arada AMD'nin sitesinden de driver indirirken beta driver olanı indiriyoruz. Bilginize.

Hocam size çok çok çok çok teşekkür ederim ya sizin sayenizde ATI Radeon 4800 ile Windows 10 da 1080p çözünürlük ile kullanabiliyorum Allah sizden razı olsun.

Geri
Yukarı