Windows 10 sürüm önerisi

Efe Calisir

Hectopat
Windows 10 Pro, Enterprise vs. onlardan olacak onun dışında en son olan versiyonu indireceğim en performanslısını seçer misiniz? Oyun tadını kasmadan almak istiyorum.

Üçünün arasında bir performans farkı yok. Ancak mesela Enterprise de şirketler için ağ kurma kısımları falan var, home de daha çok standart şeyler var, ben home de ultimate de kullandım. Ultimate nin neredeyse hiçbir getirisini görmedim. Sağladığı yazılımsal teknolojileri de kullanmadım. Eğer oyun oynayacak render falan alacaksan, Home kur. Az yer kaplar, ve diğerlerinin eksikliğini farketmezsin.

Sisteminiz iyi ise OS fark etmiyor pek. Bizzat yaşadığım için biliyorum. Bundan bir önceki sistemde Windows 8.1 kullanıyordum gayet iyi performans veriyordu.

Windows 10 kuracak iseniz Microsoft'un sitesinden güncel olanı indirip "Home" kurabilirsiniz. Günlük kullanım ve oyun için idealdir.

Windows 10 Pro 1709. Windows Defender ve Windows Update'i kapat. Windows Update kapatmassan Windows sürümü 1909'a yükselir. Biz 1709 kuruyoruz, yükselirse ne anlamı kalır? Windows Defenderi kapatmassan, arkada gereksiz CPU yer, PC kasar. Windows Defender CPU gereksiz yiyor haberin olsun :) O yüzden kapat diyorum :)

Windows 10 Pro yükleyebilirsin. Sürüm olarak 1909'ı yüklemeni önermem bazı sistemlerin performansını aşırı geriye çekmiş. Belki sende böyle bir şey olmaz ama hiç olmaması için başka bir sürüm yükleyebilirsin.

İmzamdaki her iki sistemde de son sürüm Windows 10 Pro kullanıyorum. Sanırsam 1809'du. İki sistemde de SSD var. Bendeki alışkanlık, Windows 7'den beri her zaman full sürümü kurarım. 7'de Ultimate, 10'da da Pro dışında hiç kullanmadım, bir eksiği kaybı da yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı