Windows 10 SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION Hatası

Behram Altan

Kilopat
Daha fazla  
2x4 GB Kingston HyperX 2400 MHz RAM'ler var. MSI H81M-P33 anakartım desteklemediği için 1600 MHz kullanıyorum. Eski anakartımda hiçbir işlem yapmıyorken bir anda SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION mavi ekran hatası verdi. Ardından bilgisayar kendini yeniden başlattı ancak ekrana hiçbir şey gelmeden 3 saniye aralıklarla art arda "restart" atıyordu. Kasayı açıp 1. slottaki RAM'i çıkardıktan sonra bilgisayarı açabildim. 2. RAM'i taktıktan sonra bilgisayar açılmıyordu, ekrana bir şey gelmiyordu. RAM slotunun bozulduğunu düşünerek ve anakartımın garantisi olmadığı için aynı anakarttan aldım. Yeni anakartımı sorunsuz bir şekilde kullanıyordum ancak 1 hafta dolmadan aynı sorun aynı şekilde tekrar etti. Sistem özelliklerim ve minidump dosyam aşağıda. Yardımlarınızı bekliyorum.

022018-8203-01.rar

• Anakart : MSI H81M-P33
  • RAM : Kingston HyperX 2x4 GB RAM(HX324C11T3K2/8)
  • Ekran Kartı : MSI GTX 1060 Gaming X 6 GB
  • CPU : i5-4570

Son düzenleyen: Moderatör:
1 günlük sosyal cezam ancak açıldığı için yeni cevap yazıyorum kusura bakmayın. Windows güncel, attığınız linkteki güncellemeyi kurmaya çalıştığım zaman zaten kurulu hatası veriyor, Steam sürekli güncel, FACEIT kaldırdım, DDU rehberi ile ekran kartı sürücüsünü tekrar kurdum ancak sorun devam ediyor.

Minidump klasörü boş maalesef. Dediğim gibi bir kez mavi ekran hatası verdikten sonra bilgisayar açılmadı. Şu an için tek RAM ile çalıştırıyorum ve herhangi bir mavi ekran hatası almadım. İkinci RAM'i taktıktan sonra bilgisayar sadece ışık ve ses çıkarıyor, monitörde ve klavye ışıklarında hareket yok.

FACEIT kaldırın demiştiniz ben de kaldırdım, AntiCheat için bir şey söylemediniz. Faceit CS:GO serverlarında AC'yi mecbur tutuyor. Fakat yine de silip format atacağım birazdan.

Format attım ve listedeki uygulamaların hiçbirini yüklemedim. Fakat sadece tek RAM ile açılıyor bilgisayar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı