Windows 10 Tech Preview Başlat Menüsüne Tıklanmıyor

omrumbakitmz

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10'un yeni sürümünü (Build 10041) Microsoft resmi sitesinden indirdim. Ardından Windows Update ile güncelleme yaptım. Güncellemeden sonra görev çubuğu tamamen siyah oluyor ve başlat simgesine tıklanmıyor. Resim aşağıda mevcut. Sıkıntı neden dolayı bilmiyorum. Yardımlarınız için şimdeden teşekkürler.

Başlat.PNG

Ekran kartı modeli nedir ? Sürücü güncel mi ? ve daha da önemlisi ekran kartı sürücüsünü bırakın (bu sürüm için, AMD ve Nvidia çıkarana dek) Windows güncellesin.

Zaten bu sorun sebebiyle, görev yöneticisine bakarsanız, explorer.exe'nin CPU'yu nasıl meşgül ettiğini gözlemlersiniz

Bu sorun bende de var. Sorun Microsoft store'da imis galiba. Çözen arkadaslar yazsin ben bir ara cözdüm ama yine olmuyor. Build 10041 değil mi oldu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben gece bayagi urastim. Microsoft konunun farkinda, anladigima göre store tarafinda olusan bir hata Microsoft mail programinin yanlis yüklenmesinden olusuyor bir hata. Bilgisayara olusan bir proglem degil, problem ms store'de olusuyor. Yani bilgisayari reset'de atsan caresi yok. Powershell üzerinden store yenilemem gerekiyor yani mail, kalender programini silmem yeniden yüklemem gerekiyor. Ama buda care olmuyor.

Ben gece bayagi urastim. Microsoft konunun farkinda, anladigima göre store tarafinda olusan bir hata Microsoft mail programinin yanlis yüklenmesinden olusuyor bir hata. Bilgisayara olusan bir proglem degil, problem ms store'de olusuyor. Yani bilgisayari reset'de atsan caresi yok. Powershell üzerinden store yenilemem gerekiyor yani mail, kalender programini silmem yeniden yüklemem gerekiyor. Ama buda care olmuyor.
Evet ben de buldum bir kaç çözüm. Microsoft Social'de sorulmuş. Farklı bir sitede de PowerShell üzerinden bir çözüm var fakat ben de işe yaramadı. Kod aşağıda:

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı