Çözüldü Windows 10 Teknik Önizlemenin Yanında Windows 7 veya 8 Kullanabilir Miyim ?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

htaysi

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçen gün konu açmıştım Windows 10'dan 8.1 geçiş hakkında. Windows 10 orjinal işletim sistemini silmeden yanına 2. işletim sistemi olarak Windows 7 veya 8 kurabilir miyim? Eğer kurabilirsem 7 veya 8'den hangisini kurmalıyım oyunlar için hangisi daha iyi olur? Ve bu çift işletim sistemi kurulumunu nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben iki ayrı diskte Windows 10 ve 8.1 kullanıyorum. Aynı diskin iki ayrı bölümüne de kurabilirsiniz.
Aynı diske kuracaksanız önce diske bölüm oluşturmalısınız daha sonra kurulum aşamasında bu bölümü seçmelisiniz.
Aynı diske kurmanın dezavantajı işletim sistemi seçimi için bekleme süresi konması. Daha sonradan bu süreyi 1 saniyeye düşürebilirsiniz. Gene de her başlatmada o ekranı görmek can sıkıcı oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben iki ayrı diskte Windows 10 ve 8.1 kullanıyorum. Aynı diskin iki ayrı bölümüne de kurabilirsiniz.
Aynı diske kuracaksanız önce diske bölüm oluşturmalısınız daha sonra kurulum aşamasında bu bölümü seçmelisiniz.
Aynı diske kurmanın dezavantajı işletim sistemi seçimi için bekleme süresi konması. Daha sonradan bu süreyi 1 saniyeye düşürebilirsiniz. Gene de her başlatmada o ekranı görmek can sıkıcı oluyor.
Ben de ayrı diske kurarım o zaman. Alttaki videoda aynı diske kurulmuş sanırım. Ayrı disk kurulumu nasıl yapılıyor ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda anlatılanlar Windows 7 için de geçerli mi yoksa sadece Windows 8 için mi uygundur acaba ?

Hepsi için geçerli. Ama biz 7'yi tavsiye etmiyoruz, 8'i tavsiye ediyoruz.
Anladım o zaman Windows 8'i kurayım. Bir de sanırım lisanssız oluyormuş mecburen. Lisanlı olarak Windows 8 kullanma imkanım yok mu Windows 10'u kurmadan önce sonuçta 8.1 vardı onun kodunu bulamaz mıyız?

Anladım o zaman Windows 8'i kurayım.Bir de sanırım lisanssız oluyormuş mecburen.Lisanlı olarak Windows 8 kullanma imkanım yok mu Windows 10' u kurmadan önce sonuçta 8.1 vardı onun kodunu bulamaz mıyız ?
Windows 8'i yükseltme olarak mı kurdunuz? Lisans anahtarınıza ulaşmanız lazım.

O zaman internette araştırma yapıp Windows 8 sahipleri kendi anahtarlarıyla yükleyemedikleri için onlara verilen anahtarla Windows 8.1 temiz kurulum yapın.
Sisteminiz aktivasyonu tamamlayabilir. Yoksa ürün anahtarınıza ulaşıp değiştirmelisiniz. Windows kurduktan sonra da ürün anahtarınızı değiştirebiliyorsunuz.
Ben şahsen Surface Pro 2 tabletime başka anahtarla temiz kurulum yaptım. Aktivasyonda bir sorun çıkmadı.

Kendi anahtarıma ulaşma şansım var mı peki ? Yani internetten başka kişilerden anahtar bulacağım sonra Windows 8 mi yoksa direk Windows 8.1'i mi kuracağım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı