Çözüldü Windows 10 temiz kurulum nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

N0rvecli

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Türk Silahlı Kuvvetleri Uz. Çvş. Ad
Arkadaşlar boş SSD aldım içine temiz kurulum yapmak istiyorum. Rufus'a yazdirdim fakat boot etmiyor. USB'yi çıkıyor.
HDD'de Windows 10 var. SSD boş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Boot menüde Floppy disk varsa bu eski bir sistemdir. Bu durumda Rufus ile Legacy BIOS/MBR seçeneği ile yazdırmanız gerek.
USB'yi çıkıyor.
Anlamayadım.

Ek bilgi: HDD'de Windows varken SSD'ye kurulum yaparsanız HDD olmadan sistem açılmayabilir zira önyükleme bölümü olduğunu gören Windows kurulumu, SSD'ye ayrı bir önyükleme bölümü yazmaz.

Arkadaşlar boş SSD aldım içine temiz kurulum yapmak istiyorum. Rufus'a yazdirdim fakat boot etmiyor. USB'yi çıkıyor.
HDD'de Windows 10 var. SSD boş.

USB'yi çıkıyor kısmını ben de anlayamadım acaba USB'yi görmüyor tarzı bir şey mi söylediniz? Eğer öyleyse biçimlendirme kısmında NTFS dışında bir şekilde biçimlendirmiş olabilirsiniz. Benzerini yaşamıştım olay başka bir şeyse fikrim yok.

Anlamayadım.

Ek bilgi: HDD'de Windows varken SSD'ye kurulum yaparsanız HDD olmadan sistem açılmayabilir zira önyükleme bölümü olduğunu gören Windows kurulumu, SSD'ye ayrı bir önyükleme bölümü yazmaz.

• Sıfır SSD aldım.
  • HDD'leri söktüm.
  • Rufus'a ISO yazdırdım.
  • SSD ve USB'yi taktım.
  • Sonra BIOS'tan USB'yi boot etmek istediğimde sadece 3 seçenek var: SSD, CD/DVD, Floppy Drive.
  • Flash diski görmüyor bir türlü. Setup'a ulaşamıyorum.
FAT32 olarak bicimlendirdim.

Boot menüde Floppy disk varsa bu eski bir sistemdir. Bu durumda Rufus ile legacy BIOS/MBR seçeneği ile yazdırmanız gerek.

Öncelıkle yanıtınız için teşekkürler. Farklı anakart ıle boot ettım. Muhtemelen anakarttan kaynaklı bır durum. Sorunu cozdum.

• Sıfır SSD aldım.
  • HDD'leri söktüm.
  • Rufus'a ISO yazdırdım.
  • SSD ve USB'yi taktım.
  • Sonra BIOS'tan USB'yi boot etmek istediğimde sadece 3 seçenek var: SSD, CD/DVD, Floppy Drive.
  • Flash diski görmüyor bir türlü. Setup'a ulaşamıyorum.
FAT32 olarak bicimlendirdim.

Rufus'ta USB belleği NTFS olarak seç UEFI anakart ise GPT anakart 10yıllık falan ise MBR seç öyle oluştur.

Öncelıkle yanıtınız için teşekkürler. Farklı anakart ıle boot ettım. Muhtemelen anakarttan kaynaklı bır durum. Sorunu cozdum.
Dediğim noktaya geliyoruz zaten. Daha güncel bir anakart kullandıysanız ve UEFI desteği varsa sorunsuz boot eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı