Windows 10 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır ?

smiLonly

Kilopat
Makaleler
4
Aslında daha önceleri kendim de temiz kurulum yapıyordum. Fakat sizlere de sorup temiz ve sorunsuz bir kurulum yapmak istiyorum. Fotoğraflarda gördüğünüz üzere fazlasıyla disk var normalde bu kadar yoktu yani en son yaptığım temiz kurulumda.

SSD'ye kuracağım yeni Windows'u bunun için toplam boyutu 232 GB olan yeri sileceğim çünkü SSD olan diskim orası. Fakat diğer diskleri'de silecek miyim ?
Ne veya neler yapmam gerektiğini söylerseniz sevinirim. @Recep Baltaş

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'ye kurulum yapıp HDD'deki Windows'u artık kullanmayacaksanız o zaman 917gb gibi verilerinizin olduğu bölümler haricindeki bölümleri temiz kurulum aşamasında silin.

Benim demek istediğim önemli verilerinizin olduğu bölüm dışındakileri silin. Windows yüklü bölümde önemli veriniz yoksa bütün bölümleri silin. Windows yüklü bölümü silmezseniz daha sonra Unlocker gibi bir program ile Windows ile ilgili klasörleri silebilirsiniz.

Moderatörleri etiketlemene gerek yoktu. Arkadaşlar yardımcı olmuş. Diyor ki önemli dosyalarınız yoksa Windows yüklü bölümü silebilirsiniz.

Moderatörleri etiketlememin nedeni daha kesin ve iyi bir bilgi almak. Önemli dosyalarımın hepsi "D" sürücüsünde.

21 bölüm nedir ya? Kaç HDD var? SSD bir tane değil mi? Format atmadan önce lazım olan diskin toplam ve boş olan bölümünü bir kağıda yazıp Diğer ne varsa sileceksin olay bu. Sonra SSD'ye format at. Windows kurulduktan sonra diğer diskleri biçimlendirirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı