Windows 10 Temiz Kurulumda Lisans Etkinleştirme

Olcay KAYA

Hectopat
Daha önceden yükseltmiş olduğum Window 10 Pro'mu yeni bir bilgisayara taşımak veya aynı bilgisayara yeniden kurmak istiyorum. Mevcut bilgisayarımdaki lisansı nasıl alabilirim?

Ayarlar / Güncelleştirme ve Güvenlik / Kurtarma bölümünden Bilgisayarı sifirla bölümünü kullanarak windows 10'u aynı bilgisayarda lisanslı olarak yeniden kurulum yapabilir miyim?

Yeni bir bilgisayar kurmak istersem (USB'ye taşıma veya UEFI ile kurma olayını geçerek) lisansımı nasıl alabilir ve temiz kurulun yapabilirim?

Şimdiden teşekkürler.

Mevcut bilgisayarınızı sıfırlarsanız lisansınız kaybolamaz fakat yeni sistem ile yeni lisans satın almanız gerekir.

Bu sıfırlama olayını Ayarlar / Güncelleştirme ve Güvenlik / Kurtarma bölümünden Bilgisayarı sifirla bölümünden yaparsam lisansım kaybolmuyor yani öyle mi? (Bu yaptığımız da gerçek bir format o zaman.)

Bu sıfırlama olayını Ayarlar / Güncelleştirme ve Güvenlik / Kurtarma bölümünden Bilgisayarı sifirla bölümünden yaparsam lisansım kaybolmuyor yani öyle mi? (Bu yaptığımız da gerçek bir format o zaman.)
Lisans anahtarını 1 kez girdikten sonra onu aynı bilgisayarda her zaman kullanabilirsiniz. Sadece anakart değiştirirseniz gider.

Ayarlar'dan sıfırlama yaparsanız lisansınız kaybolmaz. Nedenini @ShadYaqz zaten belirtmiş. Ama ben bu sıfırlamanın gerçek bir format (Temiz kurulum) olduğunu sanmam. En azından benim içime sinmezdi :)
Eğer temiz kurulum istiyorsanız bence Sosyal'deki rehberleri takip ederek siz de temiz kurulum yapın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı