Çözüldü Windows 10 temiz kurulumdan sonra GRUB'a erişilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

T_u_x

Decipat
Yer
Ankara
Sistemimde Linux Mint+Windows 11 vardı. 11'den 10 temiz kurulum yoluyla düşürdüm. Ama bundan sonra GRUB'a erişememeye başladım. Direkt Windows 10 açılıyor. Boot repair disk yazılımı ile GRUB'u tekrar kurmaya çalıştım. 4 saat falan GRUB kuruluyorda kaldı. Aç kapa yaptım. Hiçbir şey değişmemişti. GRUB'u nasıl onaracağım?

Bir Live dağıtım ile Chroot'tan bağlanıp GRUB'u komut satırından kurmayı deneyin.

Çözüm
En son Windows kurulumu gerçekleştirdiğiniz için Windows'un BIOS önyükleme sırasında (Boot Order) ilk sıraya yerleştiğini düşünüyorum. BIOS/Boot/Boot Order'ınızı kontrol edin.

En son Windows kurulumu gerçekleştirdiğiniz için Windows'un BIOS önyükleme sırasında (boot order) ilk sıraya yerleştiğini düşünüyorum. BIOS/Boot/Boot order'ınızı kontrol edin.

Sistemim legacy BIOS. Dediğiniz şey olmuyor. İlk sırada HDD var. Legacy BIOS'larda sadece bir tane önyükleyici olabiliyor sistemde. Windows kurduğum için GRUB silindi.

Bir Live dağıtımla(Pardus) sorunu çözdüm. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı