Çözüm Windows 10 "Teslim En İyileştirme" Ağ Kullanımı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MandalinA

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni aldığım PC'de Windows 10 kuruldu daha yeni yeni download yapmaya başlayacaktım ki internetim AKK yüzünden 16 Mbps'den 5 Mbps'e düştü. SS görüldüğü gibi hizmet ana bilgisayar teslim en iyileştirme adı altında dosya internetimi kullanıyor, ne yapmalıyım?

sasd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Teslim En İyileştirme, Delivery Optimization olarak geçer. Bu özellik, Windows güncelleştirmelerini diğer bilgisayarlara ağ üzerinden veya internet üzerinden aktarılması işlemidir. Bu özelliği kapatabilirsiniz:
  • Başlat
  • Ayarlar:

upload_2017-5-26_12-1-46.png

• Güncelleştirme ve güvenlik
  • Windows Update
  • Gelişmiş Seçenekler
  • Güncelleştirmelerin nasıl teslim edileceğini seç:

upload_2017-5-26_12-3-30.png

• "Bu açıldığında, bilgisayarınız önceden indirilmiş Windows güncelleştirmelerinin ve uygulamaların parçalarını aşağıda neyin seçili olduğuna göre yerel ağdaki bilgisayarlara veya İnternet'teki bilgisayarlara gönderebilir." seçeneğini Kapalı konuma getirin:

upload_2017-5-26_12-6-18.png

Benim önerim ağ ayarlarından gelişmiş kısmından tarifeli bağlantıyı açın. Arka plan indirmelerinden bıktıysanız en kolay çözümlerden biri bu. Oyunun ortasında güncelleme indirmesi cidden sıkıntı oluyor. Bu ayar ile Windows kotalı internet kullanıyormuşsunuz gibi davranıp arka planda indirme yapmaz. Güncelleme yapacağınız zaman bu ayarı kapatmanız gerekir. Yoksa güncelleme ve mağaza uygulamalarıda inmeyebilir.

Windows Update ayarları işe yaramadıysa, halen görev yöneticisinde böyle bir indirme görüyorsanız, muhtemelen Windows Mağaza uygulamaları güncelleniyordur.

Bunu kapatabilirsiniz.

Öncelikle Mağaza uygulamasını açın ve ve ekran görüntüsündekileri yapın.

Eki Görüntüle 271873

Kardeşim çok ama çok teşekkür ederim yayın yapmamı engelliyordu :)

Windows Update ayarları işe yaramadıysa, halen görev yöneticisinde böyle bir indirme görüyorsanız, muhtemelen Windows mağaza uygulamaları güncelleniyordur.

Bunu kapatabilirsiniz.

Öncelikle mağaza uygulamasını açın ve ve ekran görüntüsündekileri yapın.

Eki Görüntüle 271873

Kardeş saatlerdir aynı soruna çözüm arıyordum. Senin önerin sayesinde çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı