Windows 10 ucuz anahtarların korsan olduğu iddiası

Cem_bey

Femtopat
Windows 10 normalde binlerce TL'ye satılıyor fakat internette 'OEM' 'Retail' gibi isimlerle 20-30-50 TL'ye ürün anahtarı satan yerler var ve genellikle de bu yerlerden alışveriş yapılıyor.

Geçen gün bir yerde Windows 10 için alınan ucuz ürün anahtarlarının da aslında KMSpico'nun anahtarları olduğu söyleniyordu.

KMSPico denilen korsan yazılımın çoğalttığı ürün anahtarları ise zararlı içerik bulaşma ihtimali de var mıdır?

Duymuştum hocam. Fakat pek çoğumuz ve ben de dahil kullanıyor. En fazla bazıları çalışmıyor. Satıcılar yenisini gönderiyor. Çalışmayanlar genelde MAK Key oluyor. Üretilen çok sayıda lisans var. Farklı ülkeler için olanlar bile var. Bakabilirsiniz.

Duymuştum hocam. Fakat pek çoğumuz ve ben de dahil kullanıyor. En fazla bazıları çalışmıyor. Satıcılar yenisini gönderiyor. Çalışmayanlar genelde MAK Key oluyor. Üretilen çok sayıda lisans var. Farklı ülkeler için olanlar bile var. Bakabilirsiniz.
OEM olması KMSPico tarafından üretildiğini değiştiriyor mu?

Ben etkinleştirmeden kullanıyorum.

Bunu tam olarak bilemeyiz. Sonuçta KMSPico ile yapmıyoruz. Hepsi için bunu diyemeyiz. Üretilen pek çok lisans var.

Windows 10 normalde binlerce TL'ye satılıyor fakat internette 'OEM' 'Retail' gibi isimlerle 20-30-50 TL'ye ürün anahtarı satan yerler var ve genellikle de bu yerlerden alışveriş yapılıyor.

Geçen gün bir yerde Windows 10 için alınan ucuz ürün anahtarlarının da aslında KMSpico'nun anahtarları olduğu söyleniyordu.

KMSpico denilen korsan yazılımın çoğalttığı ürün anahtarları ise zararlı içerik bulaşma ihtimali de var mıdır?

Orjinaldir, olmasa dahi korsandan yüzlerce kat daha iyidir.

KMSpico denilen korsan yazılımın çoğalttığı ürün anahtarları ise zararlı içerik bulaşma ihtimali de var mıdır?

Microsoft bilerek ucuz Key'lere izin veriyor. Amaç insanların Windows işletim sistemlerini kullanmasını sağlayarak pazar payını elde tutmak. Microsoft sitesinden fiyatı 1500TL üstü olan Key'lerin hepsini Microsoft biliyor.

Ben orijinalini aldım bu forumda korsana oyunla alakalı bir konu açıldığında kutsalına küfredilmiş gibi delirenler OEM Key öneriyor korsan KMS öneriyor o ayrı bir konu zaten.

990 TL fazla vermektense 16 GB RAM alınır ama oyun dediğin maksimum 150-200 TLdir.

Geri
Yukarı