Windows 10 UEFI Kurulum Başlamama Sorunu

Nateorite

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Anakartım Pegatron marka eski bir kart olmasına rağmen AIDA64'de AMI EFI yazısını gördüm ve UEFI kurulum yapmaya karar verdim.

Technopat Youtube kanalındaki videoda yapılanlara tamamen uydum. Ancak boot için flash belleği seçtikten sonra Windows yükleme ekranı yerine şu anki işletim sistemim Windows 7 açılıyor. UEFI için GPT, UEFI İçin MBR ve BIOS ve UEFI için MBR seçeneklerinden GPT'yi seçtim ancak dediğim gibi olmadı.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam "Media Creation Tool" kullanarak Windows 10 yükleyin. Media Creation Tool Windows 10'un en güncel sürümünü indirip UEFI şeklinde USB'ye yazıyor. F12 tuşu ile belleği seçip kurulumu başlatabilirsiniz.

Windows 10'u Ä°ndirin

Aracı şimdi indirin tuşuna basmanız yeterli.

Bios güncel sürümde mi ve UEFI boot modu aktif edildi mi? Aktif değilse otomatik okuyamaz USB'yi zaten. Ona bir bakıp tekrar dene.

BIOS'ta boot sekmesinde ayarı vardır, Legacy veya UEFI seçebilirsin. Oradan UEFI seçmen lazım. O seçenek yoksa BIOS sürümünü güncelle, eğer yine yoksa anakartın UEFI desteklemiyordur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı