Windows 10 ürün anahtarı nasıl kaldırılır?

Berkay Özsoy

Decapat
Orijinal Windows 10 Pro Retail anahtarına sahibim ve bu PC'ye format atıp tekrar kullanacağım. Format attıktan sonra ürün anahtarını otomatik algılar mı? Yoksa format atmadan önce bir şey yapmam gerekiyor mu ürün anahtarını taşımak için?

Windows key'leri Microsoft hesabına entegre ediyor bildiğim kadarıyla.
Formattan sonra kendi Microsoft hesabımı açınca otomatik olarak orijinale dönüyor sistemim.
1621200979348.png

CMD'ye

PowerShell "(GET-wmiobject -query ‘select * from softwarelicensingservice').OA3xoriginalprodu

Key"
komutunu girerek ürün anahtarını öğren bir yere kaydet. Formattan sonra ürün anahtarını kullanarak Windows'u etkinleştir.

Arkadaşlar öncelikle kolay gelsin benim sorunum eski bilgisayarım da Windows 10 Home sürümü var ben Windows 10 Pro yapmayı deniyorum format attığım zaman Windows 10 Pro yüklemeyi seçiyorum ama ne hikmetse yine ürün anahtarı sormuyor ama bilgisayarın özelliklerinden baktım da Windows 10 Pro gözüküyor Windows etkinleştirildi diyor birkaç uygulama ile ürün anahtarını kontrol etmeye çalıştığımda ürün anahtarı eski Windows 10 Home anahtarı gözüküyor ama Pro'nun içinde 25 haneli anahtar gözükmüyor... Format atarken ürün anahtarı istemedi yerel kullanıcı olarak çevrimdışı hesap açtım...

Yeni konular

Geri
Yukarı