Çözüldü Windows 10 Update "0x80070424" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Merhaba sosyal. Size dünden beri Update yapmaya çalışırken aldığım hatayı soruyorum. Yazmak yerine daha özetleyici bir resim atayım.

Ekran Alıntısı.PNG

Windows 10'um orijinal. İnternetten bayağı araştırdım, hatta yabancı kaynaklardan çözümleri denedim ama halen çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İlk iş olarak sorun gidericiyi çalıştırın:

Sorun devam ederse de sfc /scannow çalıştırın.

Bu aracı da deneyebilirsiniz:

Normalde buraya bilgisayarınız tarayın v.s gibi şeylerin çıkması lazım değil mi ?
Defender kapalı, açmanız gerek.
Komut satırını yönetici olarak başlatıp aşağıdaki komutları sırasıyla girin.

Kod:
net stop wuauserv

ENTER

Kod:
net start wuauserv

ENTER

Sorun çözülmezse aşağıdaki komutları da sırasıyla girin.

Kod:
dism /online /cleanup-image /scanhealth

ENTER

Kod:
dism /online /cleanup-image /checkhealth

ENTER

Kod:
dism /online /cleanup-image /restorehealth

ENTER

Kod:
sfc /scannow

ENTER

Windows 10 Hizmetlerinden herhangi bir şey kapattın mı?
Hayır dostum.
Komut satırını yönetici olarak başlatıp aşağıdaki komutları sırasıyla girin.

Kod:
net stop wuauserv

ENTER

Kod:
net start wuauserv

ENTER

Sorun çözülmezse aşağıdaki komutları da sırasıyla girin.

Kod:
dism /online /cleanup-image /scanhealth

ENTER

Kod:
dism /online /cleanup-image /checkhealth

ENTER

Kod:
dism /online /cleanup-image /restorehealth

ENTER

Kod:
sfc /scannow

ENTER
Deniyorum. Sonucu size yazarım.
Maalesef işe yaramadı. Galiba format atıp temiz Windows 10 kuracağım.

Son düzenleme:
Ben de denedim baya bir çözüm ama olmayınca Win 10 kurulu USB'nin bilgisayar normal açılıp "Setup" dosyasına çift tıklayıp güncelleştirmeyi bu şekilde yapınca çözdüm.

Bende de 1803 den sonraki büyük güncelleme gelmiyordu, ara ara başka güncellemeler aldı, en sonunda güncelleme yok diyince, güncelleme aracını indirdim, yarıda kaldı. O zamandan beri bu hatayı alıyorum. Herşeyi denedim düzelmedi. Bende uğraşmadım. Mayısta 1 sene olucak, temiz kurulum yaparım o zaman.

Bende de 1803 den sonraki büyük güncelleme gelmiyordu, ara ara başka güncellemeler aldı, en sonunda güncelleme yok diyince, güncelleme aracını indirdim, yarıda kaldı. O zamandan beri bu hatayı alıyorum. Herşeyi denedim düzelmedi. Bende uğraşmadım. Mayısta 1 sene olucak, temiz kurulum yaparım o zaman.
Aynen dostum, en iyisi temiz bir format atmak. Ben öyle yaptım şu an herhangi bir sıkıntı yok.

Windows 10'un 1903 güncellemesini yapmak için Windows Update'i açtım fakat hata şu şekilde. Bir kaç ay önce Windows Update'i tamamen kapatmıştım ama nasıl yaptım hatırlamıyorum, geri nasıl açar veya son sürüme nasıl update edebilirim?

Windows sürümüm: 1803 Hata:

387484

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı