Windows 10 USB ile format atma

druggercat

Centipat
İlk defa format atacağım. İki tane sorum var. Şu an Windows'u SSD'de kullanıyorum. BIOS'tan USB'yi seçip Windows'u kurmaya başlayınca HDD'deki oyunlarım da silinecek mi? Anakartıma gömülü OEM Windows bulunuyor şu an. Format atarken onu nasıl etkinleştireceğim?

Diğer diskteki hiçbir şey silinmez. Etkinleştirme kendiliğinden olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu ekrandayken ssdinizin üzerine tıklayın ve biçimlendirin diğerlerine dokunmadan ileri tuşuna tıklayın sonrasında oyunlarınız silinmeden Windows kurulmuş olur

Dosya Ekleri

• sshot-6.png
    sshot-6.png
    24,3 KB · Görüntüleme: 102

Sadece SSD'nizi biçimlendirip Windows 10'u SSD'ye kurarsanız HDD'deki verilerinize bir şey olmaz.

BIOS'a gömülü keylerde internete bağlanıldığında Windows otomatik olarak kendini etkinleştiriyor diye biliyorum.
Eğer etkinleştirilmezse;

CMD'yi yönetici olarak açın
Kod:
wmic path softwarelicensingservice get oa3xoriginalproductkey
Yukarıdaki komutu CMD'ye kopyalayıp ürün anahtarınızı görebilirsiniz. Sonrasında Ayarlar>Windows Etkinleştirme bölümüne ürün anahtarınızı girerek Windows'u etkinleştirebilirsiniz.

Sadece SSD'nizi biçimlendirip Windows 10'u SSD'ye kurarsanız HDD'deki verilerinize bir şey olmaz.

BIOS'a gömülü keylerde internete bağlanıldığında Windows otomatik olarak kendini etkinleştiriyor diye biliyorum.
Eğer etkinleştirilmezse;

CMD'yi yönetici olarak açın
Kod:
wmic path softwarelicensingservice get oa3xoriginalproductkey
Yukarıdaki komutu CMD'ye kopyalayıp ürün anahtarınızı görebilirsiniz. Sonrasında Ayarlar>Windows Etkinleştirme bölümüne ürün anahtarınızı girerek Windows'u etkinleştirebilirsiniz.
Verdiğiniz kodu yazınca kod gelmedi ama Microsoft hesabımı internetten kontrol edince Windows 10 Pro etkinleşmiş gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı